बाबुरामले सरकार छोड्नुको विकल्प छैन : नेपाल

१७ श्रावण २०६९, बुधबार १६:३४ मा प्रकाशित

भक्तपुर, १७ साउन । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले सहज रुपमा सत्ता नछाडे आन्दोलनको आँधी बेहेरी सृजना गर्ने चेतावनी दिएका छन् । भक्तपुरमा आज आयोजित एक कार्यक्रममा भने, ‘त्यसैले भट्टराईले आफ्नो इज्जत जोगाउनका लागि भए पनि सरकारको नेतृत्व छोडे राम्रो हुन्छ ।’
नेता नेपालले बाबुराम भट्टराईले अध्यादेशबाट देश चलाउने सोच गरे त्यो माओवादीका साथै देशलाई नै घातक हुने चेतावनी दिए । यतिबेला माओवादी अध्यक्ष र प्रधानमन्त्री भट्टराईको बोलीमा लोकतन्त्रको वकालत गरिए पनि व्यवहार र रणनीतिमा लोकतन्त्रलाई समाप्त पार्नमा लागिपरेको उनको आरोप लगाए। माओवादीले लोकतन्त्रको मूल्य र मान्यतालाई छाडिसकेकाले लोकतन्त्रको आडमा बनेको वर्तमान सरकारमा बस्ने नैतिक आधार पनि माओवादीले गुमाइसकेको भन्दै भट्टराराईले सरकारमा बसिरहनु नैतिक आधार नभएको  तर्क नेपालको थियो।
प्रधानमन्त्रीले कार्यकारी अधिकार प्रयोग गर्ने नाममा असंवैधानिक कदम चाल्दै गए त्यसका लागि प्रतिपक्ष दल चुप लागेर नबस्ने भन्दै उनले तत्काल प्रधानमन्त्री भट्टराईले सरकार छाडेमा माओवादीकै इज्जत जोगिने बताए। माओवादी धेरै महत्वाकांक्षी भएकाले समायोजनमा जान चाहेको लडाकुहरु पनि अवकासमा नै जान चाहेको चर्चा गर्दै नेपालले भने, ‘माओवादी चोक्टा खान गएकी बुढी झोलमा डुबेर मरी।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।