आठौं राष्ट्रिय खेलकुदः तेक्वान्दोमा पुलिस टिम च्याम्पियन

१० बैशाख २०७६, मंगलवार १८:०९ मा प्रकाशित

भैरहवा, १० बैशाख । आठौं राष्ट्रिय खेलकुदअन्तर्गत भैरहवामा सञ्चालन भएको तेक्वान्दो प्रतियोगितामा विभागीय टिम नेपाल पुलिस क्लब ११ स्वर्णसहित टिम च्याम्पियन बनेको छ।

नेपाल पुलिसले ११ स्वर्ण ३ रजत र ३ काश्य पदक सहित कुल १७ पदक जित्दै आठौ राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगिताको तेक्वान्दोतर्फ उत्कृष्ट बन्न सफल भएको छ । ६ स्वर्ण ४ रजत र ७ काश्य पदक सहित १४ पदक जित्दै नेपाली सेनाको टिम दोश्रो भयो । अर्को बिभागीय टिम एपिएफ क्लब २ स्वर्ण, ७ रजत र ५ काश्यसहित १४ पदक जितेर तेस्रो भयो ।

२१ स्वर्णमध्ये १९ वटा स्वर्ण विभागीय टिमको पोल्टामा र रजतका २१ मध्ये १४ वटा बिभागिय टिमले नै जितेका छन् । स्वर्णका बाँकी दुई पदक प्रदेश १ र प्रदेश ५ ले प्राप्त गरेका छन्। प्रदेश १ ले १ स्वर्ण, ३ रजत र ५ काश्य गरी कुल ९ पदक सहित चौथो स्थानमा रहदा प्रदेश ५ ले १ स्वर्ण, १ रजत र ३ काश्य सहित ५ पदक जितेर पाँचौ स्थानमा रहे।

त्यस्तै प्रदेश २ ले १ रजत र ४ काश्य, प्रदेश ३ ले १ रजत ६ काश्य, सुदुर पश्चिमले १ रजत ३ काश्य र गण्डकी प्रदेशले ४ काश्य जित्न सफल भए। प्रतियोगितामा बेष्ट फाईटर पुरुषतर्फ नेपाली सेनाका सक्षम कार्की र बेष्ट फाईटर महिलातर्फ नेपाली पुलिसका रेजिना कार्की घोषित भए। यस्तै बेष्ट कोचमा नेपाल पुलिसका रञ्जन श्रेष्ठ घोषित भए।

मंगलबार समापन अघि भएका बिभिन्न ६ तौल समुहका खेलमध्ये पुरुष ५४ केजी तौल मुनि नेपाल पुलिसका मनोज मल्लले स्वर्ण, एपीएफका गणेश चौधरीले रजत पदक जिते। त्यसै गरी महिलाको ४६ केजी मुनि तौल समुहमा नेपाल पुलिसकी रेजिना कार्कीले स्वर्ण जित्दा सुदूर पश्चिम प्रदेशकी गिता कठेतले रजतमै चित्त बुझाईन्।

पुरुषको ५८ केजी मुनि तौल समुहमा प्रदेश ५ का गोबिन्द बहादुर आलेले स्वर्ण जित्दा एपीएफका चन्द्र रानामगरले रजत पदक जिते। पुरुषको ८७ केजी माथि तर्फ नेपाल पुलिसका अनुज पुजारीले स्वर्ण जित्दा नेपाली सेनाका रामहरी महतले रजत जिते। महिलाको ४९ केजि मुनि तौलमा नेपाली सेनाकी युनिसा राईले स्वर्ण र एपिएफकी अस्मिता खडकाले रजत प्राप्त गरे। महिला ७३ केजी तौल माथि मनिता शाहीले स्वर्ण जितिन भने एपिएफकी शुष्मा गुरुंगले रजत जितिन्।

विजेता तथा उप विजेता टिम र उत्कृष्टहरुलाई नेपाल तेक्वान्दो संघ प्रदेश ५ का संयोजक कोशिष खडका, उपाध्यक्ष द्धय प्रकाश मान राजभण्डारी र पराग दास गोर्खाली र रुपन्देही जिल्ला तेक्वान्दो संघका अध्यक्ष दिपेन्द्र बुढाप्रितीले ट्रफी र पुरस्कार सौजन्य गरेका थिए। प्रतियोगितामा पुम्से र स्पाईरिंग बिधामा गरी २ सय ४२ खेलाडी सहभागी थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेस र नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले बागमती प्रदेशमा हुने राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनमा डा. खिमलाल देवकोटालाई साझा उम्मेदवार बनाउने

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण भएकी पूर्वरानी कोमल शाहको स्वास्थ्यमा सुधार आउन सकेको छैन। राजधानीको नर्भिक अस्पतालमा भर्ना भएकी पूर्वरानी

जोसे मोरिन्हो इटालियन क्लब रोमाको प्रशिक्षकमा नियुक्त भएका छन् । टोटनह्यामको प्रशिक्षकबाट बर्खास्त भएका जोसे केही हप्ता भित्रै रोमाको प्रशिक्षकमा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । २०७४ फागुन ३ गते एमाले नेतृत्वको