टुङ्गियो विद्युत् प्राधिकरणको दशकदेखिको मुद्दा

१७ श्रावण २०६९, बुधबार ०९:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ साउन । नेपाल विद्युत् प्राधिकरण र सरकारका निम्ति लामो समयदेखि झमेलाको विषय बनेको एउटा मुद्दा हिजो मंगलबार टुङ्गिएको छ । कालीगण्डकी आयोजनाको निर्माण गर्ने ठेकेदार कम्पनी इम्प्रिजिलोले क्षतिपूर्ति र लागत वृद्धिको समेत गरी अर्बौं रकम माग गरी नेपाल र इटलीमा मुद्दा दायर गरेको थियो । करिब एक दशकदेखि चल्दै आएको मुद्दा मंगलबार पुनरावेदन अदालत पाटनमा मिलापत्र गरेर टुङ्गिएको छ । सम्झौताअनुसार इम्प्रिजिलोलाई साढे आठ मिलियन अमेरिकी डलर अर्थात् ७६ करोड पचास लाख रुपैयां मात्र बुझाउने भएको छ । त्यसबापतको कर भने नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले नै व्यहोर्ने सम्झौता भएको छ । प्राधिकरण प्रमुखको जिम्मेवारी महेन्द्रलाल श्रेष्ठले पाउनुभएको महिना दिनमै क्रोनिक बनेर रहेको उक्त समस्या समाधान हुनुलाई श्रेष्ठको कार्यकालको ठूलो उपलब्धिका रूपमा लिइएको छ । ज्ञातव्य छ, महेन्द्रलाल श्रेष्ठ विगत डेढ महिनादेखि प्राधिकरणको कामु कार्यकारी निर्देशक हुनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

ताप्लेजुङको स्थानीय तहमा हुने विकास निर्माणका काममा महिलाको सहभागिता बढदै गएको छ । प्रायःजसो घरको काममा मात्रै सीमित रहने यस

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता