टुङ्गियो विद्युत् प्राधिकरणको दशकदेखिको मुद्दा

१७ श्रावण २०६९, बुधबार ०९:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ साउन । नेपाल विद्युत् प्राधिकरण र सरकारका निम्ति लामो समयदेखि झमेलाको विषय बनेको एउटा मुद्दा हिजो मंगलबार टुङ्गिएको छ । कालीगण्डकी आयोजनाको निर्माण गर्ने ठेकेदार कम्पनी इम्प्रिजिलोले क्षतिपूर्ति र लागत वृद्धिको समेत गरी अर्बौं रकम माग गरी नेपाल र इटलीमा मुद्दा दायर गरेको थियो । करिब एक दशकदेखि चल्दै आएको मुद्दा मंगलबार पुनरावेदन अदालत पाटनमा मिलापत्र गरेर टुङ्गिएको छ । सम्झौताअनुसार इम्प्रिजिलोलाई साढे आठ मिलियन अमेरिकी डलर अर्थात् ७६ करोड पचास लाख रुपैयां मात्र बुझाउने भएको छ । त्यसबापतको कर भने नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले नै व्यहोर्ने सम्झौता भएको छ । प्राधिकरण प्रमुखको जिम्मेवारी महेन्द्रलाल श्रेष्ठले पाउनुभएको महिना दिनमै क्रोनिक बनेर रहेको उक्त समस्या समाधान हुनुलाई श्रेष्ठको कार्यकालको ठूलो उपलब्धिका रूपमा लिइएको छ । ज्ञातव्य छ, महेन्द्रलाल श्रेष्ठ विगत डेढ महिनादेखि प्राधिकरणको कामु कार्यकारी निर्देशक हुनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ