अंकुशकी पत्रकार भन्दै हिसिलाले रहर गरेपछि भ्रमण संकटमा

१७ श्रावण २०६९, बुधबार ०८:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ साउन । प्रधानमन्त्रीपत्नी हिसिला यमीले पत्रकारहरूको नेतृत्व गर्दै चीन भ्रमणमा जाने रहर गरेपछि भ्रमण सुरु नहुंदै विवाद उत्पन्न भएको छ । चीनले हिसिला यमीको नेतृत्वमा पत्रकारहरू सीताराम अग्रहरि, अजय राणा, अजयभद्र खनाल, कसमस विश्वकर्मा, किशोर नेपाल, सुधीर शर्मा, अखिलेश उपाध्याय किशोर श्रेष्ठ, तीर्थ कोइराला, महेन्द्र विष्ट र शिव गाउंले तथा प्रचण्ड–बाबुरामका फोटो ग्राफर दिनेश श्रेष्ठ र हिसिला यमीकी सहयोगी अरुणा रायमाझीलाई साउन ३२ गतेदेखि दश दिनसम्म चीनको भ्रमण गराउने कार्यक्रम बनाएको छ । हिसिला यमीले आफू ८ मार्च र अंकुश मासिक पत्रिकासंग सम्बद्ध रहेको दाबी गर्दै पत्रकारका रूपमा चीन भ्रमण गर्ने रहर गरेकी हुन् । त्यसरी प्रधानमन्त्रीपत्नी तथा माओवादी नेतृ हिसिलाको नेतृत्वमा चीन भ्रमण गर्ने कार्यप्रति नेपाल मिडिया सोसाइटीले आपत्ति जनाउंदै आफूसम्बद्ध पत्रकारहरूलाई त्यस्तो भ्रमणमा सामेल नहुन निर्देशन दिएको छ । यसरी मिडिया सोसाइटीले आपत्ति जनाएपछि पत्रकारहरू अजयभद्र खनाल, कसमस विश्वकर्मा, सुधीर शर्मा, अखिलेश उपाध्याय, तीर्थ कोइराला र महेन्द्र विष्ट भ्रमणमा नजाने सम्भावना बढेको छ । सुधीर शर्मा र अखिलेश उपाध्यायले गत सोमबार चिनियां राजदूतावास गई आफूहरू हिसिलाको नेतृत्वमा चीन भ्रमणमा सामेल हुन नसक्ने जानकारी गराएका छन् । उनीहरूले पत्रकारहरूको बेग्लै टोली बनाएको अवस्थामा मात्र चीन जाने जानकारी चिनियां दूतावासका अधिकारीहरूलाई दिएका छन् । प्रधानमन्त्रीपत्नी अर्थात् प्रथम महिलाले पत्रकारको रूप धारण गरी विदेश भ्रमण गर्न खोजेको नेपालको इतिहासमा पहिलो घटना हो । हिसिलाको यस्तो प्रयासलाई कूटनीतिक, राजनीतिक र पत्रकारिता क्षेत्रले हास्यास्पद मानेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले एमाले नेतृत्वको गण्डकी प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । जनमोर्चाका अध्यक्षले अध्यक्ष

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शिक्षण संस्थाहरु एक महिना बन्द गर्न सरकारलाई सिफारिस गरेको छ। मन्त्रालयले काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका