सगरमाथा सरसफाइमा संकिलत फोहोर काठमाडौँ ल्याइयो

८ बैशाख २०७६, आईतवार ११:५९ मा प्रकाशित

सगरमाथा सरसफाइका क्रममा संकलन भएको एक हजार किलो फोहर काठमाडौँ ल्याईएको छ । नेपाली सेनाको हेलिकप्टरमार्फत एक हजार किलो फोहर काठमाडौँ र एक हजार किलो फोहर ओखलढुङ्गा ल्याईएको सगरमाथा राष्ट्रिय निकुञ्जको कार्यालय नाम्चे बजारले जानकारी दिएको छ ।

कुहिने फोहरलाई ओखलढुङ्गा र नकुहीने क्यान, सिसाको बोत्तल जस्ता प्रशोधन गर्न सकिने फोहोरलाई काठमाडौँ ल्याईएको छ । निकुञ्जका प्रमुख प्रमोद भट्टराईका अनुसार १२ औँ अन्तर्राष्ट्रिय सगरमाथा दिवसको अवसरमा खुम्बु क्षेत्रको लुक्लादेखि स्याङ्बोचे सम्ममा सफा गर्दा सङ्कलन भएको फोहर काठमाडौँ ल्याईएको हो ।

वैशाख १ बाट शुरु भएको सरसफाइ अभियानमा खुम्बु पासाङल्हामु गाउँपालिका, नेपाली सेना, पर्यटन मन्त्रालय, पर्यटन विभाग, नेपाल पर्यटन बोर्ड, वन तथा वातावरण विभाग, सगरमाथा राष्ट्रिय निकुञ्ज मध्यवर्ती क्षेत्र र सगरमाथा प्रदूषण नियन्त्रण समिति सहभागी थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । गृह मन्त्रालयले केही जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी(प्रजिअ)को सरुवा गरेको छ । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले मन्त्रीस्तरीय निर्णयबाट दसैंपछि कार्यालय

जनकपुरधाम । नेपाल भारतको सीमावर्ती क्षेत्र धनुषाको नगराइन नगरपालिाका एक युवकको घाँटी रेटेर हत्या गरिएको छ । सिरहा जिल्लाको मिर्चैया

‘हिट ४९ प्रोफेसनल बक्सिङ च्याम्पियनसीप २०२१’को उपाधि बक्सर खेलाडी अविरल घिमिरेले चुमेका छन् । विश्वका युवा पुस्ताका चर्चित र अनुभवि

जुम्ला । जुम्लाका किसानलाई काली मार्सी धान काट्न चटारो भएको छ । जुम्लाका आठवटै स्थानीय तहमा रहेका खेतका फाँटमा मार्सी