जलविद्यतुको विकासबाट मात्रै नयाँ नेपाल निर्माण सम्भव हुने प्रधानमन्त्रीको भनाई

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०६:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ चैत । प्रधानमन्त्री डाक्टर बाबुराम भट्टराईले शान्ति र संविधान निर्माणपछि सरकारको सबै शक्ति आर्थिक विकासमा लगाउने बताउनु भएको छ । केही समयमा नै शान्ति र संविधान निर्माण पुरा हुने आश्वासन दिनुहुँदै प्रधानमन्त्री भट्टराईले त्यसपछिको ध्यान नेपालमो आर्थिक विकासका लगाउने बताउनुभयो । काठमाण्डुमा सुरु भएको जलविद्युत सम्मेलनको उद्घाटन गर्दै प्रधानमन्त्री भट्टराईले आर्थिक विकासका लागि जलविद्युत नै मेरुदण्ड भएकाले सरकार त्यसमा गम्भीर रहेको बताउनुभयो । प्रजातन्त्र प्लस हाड्रोपावर बराबर नयाँ नेपाल हुने भएकाले त्यो नारालाई सबेले ख्याल गर्नुपर्नेमा प्रधानमन्त्तीको जोड थियो । नेपालले विद्युत विकासका लागि वृहत कार्ययोजना बनाउन खोजीरहेको र यसअघि बनिसकेको ठूलो आयोजना पुरा गर्नेतर्फको सरकारको ध्यान केन्द्रित रहेको पनि प्रधानमन्त्रीको भनाइ छ । नेपाल उद्योग वार्णिज्य महासंघ, भारतीय उद्यायोग परिसंघ सिआइआई, स्वतन्त्र उर्जा उत्पादकहरुको सस्था (इप्पान), भारतीय एक्जिम बैंक र आर्थिक पत्रकार समाज सेजनले संयुक्त रुपमा सम्मेलनको आयोजना गरिएको हो । सन् २०१२ र २०१३ लाई लगानी वर्ष घोषणा गरिएको सन्दर्भमा जलीवदुत्मा हुने लगानी पहिल्याउन सम्मेलन सहयोगी बन्ने आयोजकले जनाएका छन् । चार वर्षपछि हुन लागेको सम्मेलनमा जलविद्युत क्षेत्रको नीतिगत व्यवस्था, यसका माध्यमबाट सामाजिक आर्थिक वृद्धि, देशभित्र र अन्तरदेशीय प्रसारणलाइन, जलविपद्युतको पहिचान र लगानीका विषयमा छलफल हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ओलीलाई नेपालको

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

काठमाडौं । उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले कोरोनाविरुद्वको खोप र स्वास्थ्य सामग्री सहयोगका लागि अमेरिकी सरकारसँग आग्रह गर्नुभएको छ । कोभिड–१९ सङ्कट