डडेल्धुराको एक विद्यालयमा दुई शिक्षक, पाँच विद्यार्थी

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०६:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ चैत । डडेल्धुरा सदरमुकाम नजिक रहेको एक विद्यालयमा पाँच जना विद्यार्थीहरुको भरमा विद्यालय सन्चालन भइरहेको छ । अमरगढी नगरपालीकामा पर्ने कैलापाल प्राथमिक विद्यालय झर्तामा १ देखि ३ कक्षासम्म जम्मा पाँच जना मात्रै विद्यार्थी  छन् । पाँच जना मात्रै विद्यार्थी भएकाले उनीहरुलाई दुई समूह बनाएर पढाउने गरेका कैलपाल प्राथमिक विद्यालय झर्ताकी प्रधानाध्यापक बन्दना सिंहले बताउनुभयो । कम विद्यार्थी भएपनि पढाउनुु पर्ने बाध्यता रहेको र झर्ता गाउँ नजिक अर्को विद्यालय नभएका कारण यस्तो अवस्था रहेको उहाँको भनाई छ । दुई वर्षदेखि जम्मा पाँच जना विद्यार्थी रहेको विद्यालयमा दुई जना शिक्षकहरुले अध्यापन गर्र्दै आईरहेका छन् । जिल्लामा संचालनमा रहेका धेरै विद्यालयहरु राजनीतिक पहँुचका कारण बनाएकाले कम विद्यार्थीहरु हुदाँ पनि संचालन रहेको जिल्ला शिक्षा कार्यालयको भनाई छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका पूर्वसहमहामन्त्री अर्जुननरसिंह केसी अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । असार १३ गते काठमाडौंको ह्याम्स अस्पतालमा भर्ना भएका

काठमाडौँ । सरकार केही दिनमै नागरिकतासम्बन्धी विधेयक संसद्मा पेस गर्ने तयारीमा रहेका बेला प्रमुख प्रतिपक्षी एमालेले त्यसलाई अस्वीकार गर्ने जनाएको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता शेखर कोइराला पक्षको बैठक आज (शुक्रबार) पनि बस्ने भएको छ । बिहीबार राजधानीको बत्तीसपुतली फुडल्याण्डमा