डडेल्धुराको एक विद्यालयमा दुई शिक्षक, पाँच विद्यार्थी

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०६:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ चैत । डडेल्धुरा सदरमुकाम नजिक रहेको एक विद्यालयमा पाँच जना विद्यार्थीहरुको भरमा विद्यालय सन्चालन भइरहेको छ । अमरगढी नगरपालीकामा पर्ने कैलापाल प्राथमिक विद्यालय झर्तामा १ देखि ३ कक्षासम्म जम्मा पाँच जना मात्रै विद्यार्थी  छन् । पाँच जना मात्रै विद्यार्थी भएकाले उनीहरुलाई दुई समूह बनाएर पढाउने गरेका कैलपाल प्राथमिक विद्यालय झर्ताकी प्रधानाध्यापक बन्दना सिंहले बताउनुभयो । कम विद्यार्थी भएपनि पढाउनुु पर्ने बाध्यता रहेको र झर्ता गाउँ नजिक अर्को विद्यालय नभएका कारण यस्तो अवस्था रहेको उहाँको भनाई छ । दुई वर्षदेखि जम्मा पाँच जना विद्यार्थी रहेको विद्यालयमा दुई जना शिक्षकहरुले अध्यापन गर्र्दै आईरहेका छन् । जिल्लामा संचालनमा रहेका धेरै विद्यालयहरु राजनीतिक पहँुचका कारण बनाएकाले कम विद्यार्थीहरु हुदाँ पनि संचालन रहेको जिल्ला शिक्षा कार्यालयको भनाई छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । नेकपा एमालेले बल्खुमा पार्टी केन्द्रीय कार्यालयको नयाँ भवनको शिलान्यास गरेको छ । मदननगर बल्खुस्थित पुरानो पार्टी कार्यालय परिसरमा

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक