व्यवसायी सुधीर बस्नेतको सम्पत्ति लिलाम गरिने

२२ चैत्र २०७५, शुक्रबार ०९:३२ मा प्रकाशित

समस्याग्रस्त सहकारी व्यवस्थापन समितिले ओरियन्टल को–अपरेटिभका तत्कालीन अध्यक्ष सुधीर बस्नेतको सम्पत्ति लिलाम गर्ने भएको छ । बस्नेतले भेगासिटी अपार्टमेन्ट निर्माण कार्य सम्पन्न गरी बचतकर्ताको रकम फिर्ता गर्न समितिमा बुझाएको विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन ९डिपिआर० विश्वसनीय नदेखिएको भन्दै समितिले नै सम्पत्ति लिलाम गर्ने भएको हो ।

समिति सदस्यसचिव रेवतीरमण पोखरेलका अनुसार बस्नेतको नाममा विभिन्न स्थानमा रहेको सम्पत्ति लिलाम गरिनेछ । यसमध्ये कोहीनूर हिल हाउजिङको नाममा दर्ता रहेका ललितपुर जिल्ला महालक्ष्मी नगरपालिका वडा २ मा रहेको निर्माणाधीन भेगाससिटी अपार्टमेन्ट र भक्तपुजर जिल्ला साविक इमाडोल गाविस वडा ३ गुण्डुमा विभिन्न व्यक्तिको नाममा रहेका जग्गा लिलाम गर्ने भएको छ । साथै संस्थाको नाममा चितवन, नवलपरासी ९पूर्व०, तनहुँ, कास्की, मकवानपुर, दाङ र मोरङ जिल्लामा रहेको जग्गा बिक्री गर्नेछ ।

समितिले बस्नेतले पेस गरेको डिपिआर फर्जी भएको ठहर गरेको छ । बस्नेतले अधुरो अवस्थामा रहेको भेगाससिटी अपार्टमेन्ट थप निर्माण गर्न समितिसमक्ष गत फागुन १३ गते डिपिआर पेस गरेका थिए । त्यसमा कानुनबमोजिम दर्तावाल इन्जिनियरले डिपिआर तयार गरेको नपाइएको, विशेषज्ञको हस्ताक्षर नभएको, सरकारको सम्बन्धित निकायबाट स्वीकृति लिएको कागजात पेस नभएको समितिले जनाएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेसका सभापति देउवासँग आफूलाई विश्वासको मत दिन आग्रह गरेका छन् । बुधबार देउवा

काठमाडौं । प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेस र नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले बागमती प्रदेशमा हुने राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनमा डा. खिमलाल देवकोटालाई साझा उम्मेदवार बनाउने

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र)ले सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ताको पत्र आज संसद् सचिवालयलाई बुझाएको छ । प्रधानमन्त्री केपी

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वासको मत लिन संसद अधिवेशन आह्वान गरेपछि उनलाई असफल बनाउने रणनीति तय गर्न विपक्षी