काठमाडौँ चेरी फूल्दा …………….

२० चैत्र २०७५, बुधबार १४:४५ मा प्रकाशित

पहाड र हिमालतिर यतिबेला लालीगुँरास ढकमक्क फूलेका छन् । उच्च भेगमा फूलेका ती लेकाली फूलले वसन्त ऋतुको आगमन भएको प्रष्ट्याईरहेका छन् । हिउँद लागेसँगै बोटविरुवाका पातहरु झरेर उजाड देखिन्छन् । तर अहिले ती विरुवाले नयाँ पालुवा हालिसकेका छन् । राजधानीको सडक पनि विभिन्न फूलले मगमगाईरहेको छ ।

चैत्र महिनाको मध्य समय, गर्मीले आफ्नो प्रभाव जमाउँदैछ । काठमाडौँका सडक किनारमा÷छेउमा रोपिएका चेरीका विरुवाहरु हलक्क बढेका मात्रै छैनन्, ती विरुवाहरु ढकमक्क फूलेका छन् । त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमनस्थलदेखी तीनकुनेसम्मको सडकको छेउमा फूलेका यी विरुवाहरुले सिङ्गो काठमाडौँमा आफूहरुलाई रोपण गर्न भनिरहेका छन् जस्तो लाग्छ ।

अघिपछि निकै धुलाम्य हुने चक्रपथ परिक्रमा अन्तर्गतको यो करिब दुई किलोमिटर सडक वसन्त ऋतुमा भने हेर्न लायक बनेको छ । यो समयमा नेपाल आउने पर्यटकले विमानस्थलको गेटमै यस्ता सुन्दर फूल फूलेका विरुवाहरु देख्न पाएका छन् । पर्यटनविद् रामचन्द्र कुँवर बाह्रै महिना फूल्ने थरीथरीका विरुवा लगाएर काठमाडौँ सुन्दर बनाउन सकिने बताउँछन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। अभिनेत्री श्वेता तिवारी बेला बेला चर्चामा आइरहने कलाकार हुन् । उनी अहिले केपटाउनमा छिन् । टेलिभिजन शो ‘खतरों के

काठमाडौं । कलाकारिता क्षेत्रमा विशेष गरेर अभिनेत्रीहरु उमेर अनुसारका देखिदैँनन् । नेपालमा त्यो अवस्था कम भए पनि बलिउड, हलिउडमा खुबै

काठमाडौं- गायिका समिक्षा अधिकारीले नायक पल शाह र आफूबीच अनैतिक सम्बन्ध रहेको हल्ला चलेपछि मुख खोलेकी छन् । उनले आफूहरूबीच

काठमाडौं । शिल्पा शेट्टी कुनै समयकी सफल अभिनेत्री हुन् । उनले बलिउडका प्राय: कलाकारहरूसँग स्क्रिन सेयर गरेकी छिन् । ठूलो

आजको प्रमुख समाचार