रौतहटमा आलु उत्पादनमा तीस प्रतिशतले घट्यो

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०६:४८ मा प्रकाशित


रौतहट, १ चैत । जिल्ला कृषी कार्यालय रौतहटले यस वर्ष जिल्लामा आलु उत्पादनमा तीस प्रतिशतले घटेको  जनाएको छ । बिभिन्न रोग लागेका कारण अघिल्लो वर्षको तुलनामा यस वर्ष आलु उत्पादनमा कमि आएको हो । आर्थिक वर्ष २०६७÷६८ मा १२ हजार ८८० मेट्रीकटन आलु उत्पादन भएकोमा आर्थिक वर्ष २०६८÷६९ मा ७ हजार ७५२ मेट्रीकटन मात्र उत्पादन भएको जिल्ला कृषि कार्यालय गौरका बालि विकास अधिकृत रामसेवक ठाकुले बताउनुभयो । अघिल्लो आर्थिक वर्षमा २६ सय ५७ हेक्टरमा आलु खेती गरिएको थियो भने यस आर्थिक वर्षमा २६ सय ७५ हेक्टरमा आलु खेती गरिएको थियो । शितलहरका कारण आलुमा डढुवा रोग लागेका कारण आलुखेती सखाप भएको कृषी कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से