अष्ट्रियाको भियनामा जीवन काँडा की फूल, सिनेमाघरमा ज्येष्ठ १७ देखि

१२ चैत्र २०७५, मंगलवार १०:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौं : चलचित्र ‘जीवन काँडा की फूल’को अष्ट्रियाको भियनामा प्रदर्शन गरिएको छ । हिजो २५ मार्च २०१८ को साँझ साहित्यकार झमक घिमिरेको जीवनमा आधारित चलचित्र ‘जीवन काँडा की फूल’ अष्ट्रियाको राजधानी भियनामा प्रदर्शन गरिएको हो ।

अष्ट्रिया नेपाली सोसाइटी सगरमाथाको आयोजनामा भियना स्थित मार्गरेट फिल्म हलमा अष्ट्रियन र नेपालीहरुको उपस्थितीमा वल्र्ड प्रिमियर सो भएको मुख्य आयोजक शिला स्ट्रेनरले बताए । उक्त समारोहमा अन्य मुलुकको कुटनैतिज्ञहरुको पनि उपस्थिती रहेको जनाइएको छ । फिल्म सो को निम्ति निर्देशन तथा निर्माता विनोद विष्ट नेपालबाट भियाना पुगेका छन् ।

विश्वका विशेष प्रकारका फिल्महरु मात्र प्रदर्शन हुने अष्ट्रियाको भियना स्थित मार्गरेट फिल्म हलमा पहिलो पटक नेपाली फिल्म प्रदर्शन गरिएको हो ।

अष्ट्रियाको निम्ति नेपाली राजदुत प्रकाश सुवेदी, अष्ट्रिया पूर्व राजदुत परिवार सदस्य लिजेलोट्टे भालडाइम, भियना शहरको सांस्कृतिक प्रमुख डा. हायदर सारी, इन्टरपोल अफिसर जिला क्लाउडियालगायतको विशिष्ट अष्ट्रियन नागरिकहरु र नेपालीहरुको उपस्थितीमा प्रदर्शन सम्पन्न भएको विष्टले जानकारी गराए ।

नेपालबाट भियना पुगेका फिल्मका निर्देशक विनोद विष्ट, युकेबाट भियना पुगेका जीवन काँडा की फूल पुस्तकका प्रकाशक विश्वास दीप तिगेला र राजदुत सुवेदीले फिल्मका बारेमा आ-आफ्ना कुराहरु राखेका थिए । यसको दोस्रो प्रदर्शन आगामी ३१ मार्चमा हुने पनि जनाईएको छ ।

वल्र्ड प्रिमियरका कारण यही चैत्र २२ गतेदेखि प्रदर्शमा आउँने भनिएको यो चलचित्रको मिति सारिएको छ । अब यो चलचित्र ज्येष्ठ १७ गतेदेखि देशभरका सिनेमाघरमा आउने भएको छ । वल्र्ड प्रिमियरका कारण चलचित्र सिनेमाघरमा आउने मिति सार्नुपरेको निर्देशक तथा निर्माता विनोद विष्टले जानकारी गराए ।

चलचित्रमा झमक सानो छँदाको भुमिकामा सिलगुडिकी अवस्था थापा र ठूला हुँदाको रोल काठमाडौंकी रोजिता वुद्धचार्यले गरेका छन् । त्यस्तै झमकको बहिनीको भुमिकामा सारिका घिमिरे, वुवाको भूमिका किसन सुनार, आमाको भूमिका उमा गिरी लगायत ३० भन्दा बढी कलाकारको अभिनय रहेको छ ।

विष्टले यसअघि ‘प्रेम प्रतिक्षा’, ‘रणसंग्राम’ र ‘म कसरी भनुँ’ जस्ता चलचित्र निर्माण/निर्देशन गरिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नयाँ पुस्ताकी लोकप्रिय गायिका एलिना चौहानको नयाँ गीत सार्वजनिक भएको छ । गायक यात्री प्रेमसँग मिलेर गाइएको ‘अङ्ग्रेजीमा

काठमाडौं । गायक किरण भुजेल र प्राश्ना शाक्यको युगल गायनमा समावेश ‘चोली तिम्रो’ बोलको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ ।

काठमाडौं । कोरोनाको कारण अभिनेत्री श्वेता भट्टराईका श्रीमान् मिलन सापकोटाको निधन भएको छ । सापकोटाको उपचारका क्रममा मंगलबार निधन भएको

काठमाडौं । गीतकार निशा शर्मा अर्यालको यस्तो माया बोलको गीतले छोटो समयमै सफलता पाउन सफल भएको छ। गीत सार्वजनिक भएको