कोरिया रोजगारीका लागि आज बिहान ११ सम्म ६५ हजार आवेदन

१० चैत्र २०७५, आईतवार १२:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं : ईपीएस रोजगार प्रणालीमा करिब ६५ हजारको आवेदन परेको छ। ईपीएस कोरिया शाखाका अनुसार ११ बजेसम्म करिब ६५ हजार युवाले आवेदन भरेका हुन्। ईपीएस कोरिया शाखाका प्रवक्ता शोभाकर भण्डारीका अनुसार ६४ हजार आठ सय ९८ जनाले फारम भरेका छन्।

कोरिया शाखाका अनुसार ४५ हजार एक सय ९८ जना उत्पादनमूलक क्षेत्रतर्फ र १९ हजार ६ सय ६२ जनाले कृषि क्षेत्रमा फारम भरेका छन्। फारम खुलेको सुरुकै दिन शुक्रबार ५८ हजारले फारम भरेका थिए। ईसेवाबाट सबभन्दा धेरै शुल्क बुझाएर फारम भरेका छन्।

कोरिया रोजगारीका लागि युवाले ईसेवा, आइएमई, ग्लोबल आईएमई बैंक, स्मार्ट बैंक, मोबाइल एप्सबाट समेत शुल्क बुझाएर अनलाइन फारम भर्न सक्छन् । विगतका वर्षहरुमा बैंकबाट शुल्क बुझाउनुपर्दा युवाले सास्ती पाएका थिए । तर भण्डारीका अनुसार यसपाली आफूलाई सजिलो हुनेगरी युवाहरुले विभिन्न तरिकाले शुल्क बुझाएर कोरिया भाषा परीक्षाका लागि आवेदन दिएका छन्।

कोरियन भाषा परीक्षाका लागि चैत्र १७ गते राति १२ बजेसम्म आवेदन दिन सकिन्छ। परीक्षा जेठ २५ र २६ मा तय भएको छ। पोखरा र काठमाडौंबाट आवेदन दिन सकिने छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खोटाङ । मानसिक सन्तुलन गुमाएका बुबा रघुवीर विश्वकर्माले सुनकोसीमा हाम फालेर ज्यान गुमाए । बनिबुतो गर्दै लालनपालन गरिरहेकी आमाले पनि

काठमाडौं । पछिल्लो समय भिडियोमा खोजिनेमध्येकी एक मोडल हुन्, मलिका महत । फिल्म ’यात्रा ः द म्युजिकल भ्ल्ग’मार्फत रजतपटमा डेब्यु

दुबई । भारतमा जारी १४ औं संस्करणको इण्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) को उपाधि चेन्नई सुपर किंग्सले जितेको छ । गएराति

खोटाङ । खोटाङमा ससुरालीबाट टिका थापेर घर फर्कनेक्रममा भीरबाट लडेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । दिक्तेल रुपाकोट मझुवागढी नगरपालिका–३