चुनावी सरकार नै एक मात्र निकास हो : यादव

१५ श्रावण २०६९, सोमबार १५:५३ मा प्रकाशित

सप्तरी, १५ साउन । राष्ट्रिय सहमतिका आधारमा सर्वदील सरकारले मात्र मुलुकको निकास दिन सक्ने मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले बताएका छन् । उनले सहमतिको आधारमा निर्माण भएको सर्वदलीय सरकारले संसद् र स्थानीय निकायको चुनाव गराएर देशमा सधैका लागि राजनीतिक स्थिरता कायम गर्ने बताए ।

सप्तरीको राजविराजदेखि ३ किलोमिटर उत्तर वसविटि गाविसस्थित स्व। गजेन्द्र नारायण सिंह औद्योगिक क्षेत्रमा सोमबारबाट सुरु सलहेश क्षेत्र कार्यकर्ता प्रशिक्षण कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष यादवले सर्वदलीय सहमतीय चुनावी सरकारबिना राजनीतिक जटिलता अन्त हुनै नसक्ने ठाकुवा गरे। चुनावी सरकारले संसदको चुनाव र स्थानीय निकायको चुनाव गराउने संवैधानिक अधिकार राख्छ, अहिलेकाले हैन, उनले भने, ‘निरवाचित संसदले नै संविधान सभाको हैसियतमा काम गरेर विगठित संविधान सभाबाट प्राप्त उपलब्धिलाई संस्थागत गर्ने काम गर्छ।’
संविधान सभाको चुनाव गरउनुको कुनै औचित्य नभएको उल्लेख गर्दै उनले अब संविधान सभाको हैन, संसद र स्थानीय निकायको चुनाव हुनुपर्ने बताए ।
नेपालको व्यूरोक्रेसी इतिहासमा मुख्य सचिवको दौडमा पहिलो पटक एउटा मधेसी परेपनि सरकारमा सहभागी कथित मधेसवादीको स्वार्थका कारण प्रकयाकीएको टिप्पणी गर्दै उनले भने, ुअहिलेका सरकारमा सहभागी मधेसवादी भनाउँदाहरु कसरी सरकार टिकिरहने दाउँमा दिमाग खियाइरहेका छन्, न कि मधेस र मधेसी नागरिकको हितका लागि।ु

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।