कोइरालाले त्यागे ओहदा

१५ श्रावण २०६९, सोमबार १३:०० मा प्रकाशित


काठमाडौं, १५ साउन । सरकारले वरिष्ठताको क्रम मिचेर आफूभन्दा कनिष्ठलाई आइतबार मूख्य सचिवमा नियुक्त गरेपछि असन्तुष्ट रहेका सचिव शंकरप्रसाद कोइरालाले राजीनामा दिनुभएको छ । नियुक्तिप्रति असन्तुष्टी जनाउदै कोइरालाले सचिव पदवाट राजीनामा दिएको पत्र आजै प्रधानमन्त्री कार्यालयमा वुझाउनुभएको छ । मूख्य सचिवको दौडमा रहेका १३ सचिव मध्ये निर्वाचन आयोगका सचिव कोइराला बरिष्ठता तथा कार्यानुभवका आधारमा एक नम्बरमा हुनुहुन्थ्यो ।
कोइरालाले निजामति ऐनको दफा १९ मा बहालवाला सचिवमध्ये बरिष्ठताका तथा कार्यकुशलताका आधारमा मुख्यसचिवमा बढुवा गर्नपर्नेमा सरकाले मर्यादाक्रम मिच्दै आफूभन्दा कनिष्ठलाई मुख्यसचिव बनाएको भन्दै राजीनामा दिएका हुन् । कोइरालाले बुझाएको राजीनामा पत्रमा सरकारले ८ औं बरियताका सचिव लिलामणि पौडेललाई मुख्यसचिव नियुक्ति गरिनुले प्रचलित ऐन, वरिष्ठता र कार्यानुभवको समेत उपेक्षा गरेको उल्लेख गरिएको छ ।
शंकर कोइरालाको राजीनामालगत्तै असन्तुष्ट अन्य केही वरिष्ठ सचिवहरुको समेत राजीनामा आउन सक्ने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री