अचानक किन आए यशबंत सिन्हा ?

१५ श्रावण २०६९, सोमबार १२:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ साउन । विपक्षी दलले सरकारको विरोध गर्न पनि नछाडेका र आन्दोलन गर्ने आंट पनि नदेखाएबाट राजनीतिक अन्योल एवम् जटिलता बढेको छ । यस परिवेशमा नेपाली नेताहरु दिल्ली जाने क्रममा पनि तिब्रता देखिएको छ । यसरी विभिन्न बहाना बनाउंदै राजनीतिक मन्त्रदान लिन नेपाली नेताहरु नयांदिल्ली जानु कुनै अनौठो विषय नबने पनि दिल्लीबाट उताका हैसियतवाला नेताको अचानक नेपाल आगमन हुनुलाई चाहिं यहां विशेष महत्वका साथ अथ्र्याइने गरिन्छ । यस्तै रुपमा हेरिंदैछ आज बिहान अचानक काठमाडौं अवतरण गरेका भारतीय जनता पार्टीका वरिष्ठ नेता यशबंत सिन्हाको नेपाल आगमनलाई पनि ।
हो, नेपाली राजनीतिमा देखिएको गत्यारेधकै क्रममा निजी भ्रमण भन्दै यशबंत सिन्हा राजधानीमा प्रकट हुनुले उपल्लो तहमा तीब्र राजनीतिक तरंग पैदा गरेको छ । निजी भनेर ध्यान हटाउन खोजिए पनि सिन्हाको आगमनलाई हलुका रुपमा लिन नमिल्ने धारणा एक राजनीतिक विश्लेषकले व्यक्त गरे । अचानक नेपाल आइपुगेका यशबंत सिन्हाले आजैदेखि उच्च राजनैतिक भेटवार्ता सुरु गर्ने विश्वस्त सुत्रले जनाएको छ । उनले नेपालको पछिल्लो राजनैतिक गतिरोध समाधानका लागि चाल्नुपर्ने कदमका बारेमा शीर्ष नेताहरुसँग भेटेर छलफल गर्ने र उपायहरु सुझाउने स्रोतको कथन छ ।
स्मरण रहोस्, यशबंत सिन्हा भारतीय जनता पार्टीका वरिष्ठ नेता मात्र नभई नेपालसंग विशेष नजिक समेत मानिन्छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री