आईसीसी ट्वान्टी-ट्वान्टी विश्वकप क्रिकेट छनोटमा नेपालको विजयी सुरुवात

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०५:२५ मा प्रकाशित


काठमाडौ, चैत्र १ – कप्तान पारस खड्काको अर्धशतक र ‘डेब्यु’ मा चन्द्र राउतले ४ विकेट लिएपछि नेपालले आईसीसी ट्वान्टी-ट्वान्टी विश्वकप क्रिकेट छनोटमा मंगलबार विजयी सुरुवात गरेको छ । नेपालले हङकङमाथि २८ रनको जित दर्ता गर्‍यो । नेपालको हङकङमाथि यो लगातार दोस्रो जित हो । यसै वर्ष काठमाडौंमा भएको एसीसी ट्वान्टी-ट्वान्टी च्याम्पियनसिपमा पनि नेपालले हङकङलाई २ विकेटले हराएको थियो । दोस्रो खेलमा बुधबार नेपालले डेनमार्कको सामना गर्नेछ ।

टिमका हरेक सदस्यले राम्रो प्रदर्शन गरेको बताउँदै पारसले भने, ‘चन्द्रले नयाँ बल फाल्ने जिम्मेवारी राम्रोसँग निर्वाह गरे ।’ उनी आफैले राम्रो प्रदर्शन गर्दै जित निकाल्नु पनि ठूलो भएको बताए । पारसले भने, ‘अझै ६ महत्त्वपूर्ण खेल बाँकी छन् । टिमले राम्रो सुरुवात गरेको छ । यसलाई निरन्रता दिनुपर्छ ।

अघिल्ला खेलमा पनि यसलाई दोहोर्‍याउने कोसिस गर्ने पारसले बताए । हङकङ बलियो टिम भए पनि धेरैपल्ट आम्नेसाम्ने भएका कारण खेल्न सहज भएको पारसले खुलासा गरे । युएइको दुबई स्पोट्र्स सिटीस्थित ओभल मैदानमा टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको नेपालले ६ विकेटको क्षतिमा १ सय ३० रन जोड्यो । नेपालको प्रारम्भिक जोडी कमजोर रह्यो । इनिङ्सको तेस्रो बलमा ‘स्ट्राइक’ पाएका युवा खेलाडी प्रदीप ऐरी पहिलो बलमै आउट भए । त्यसपछि आएका शरद भेषवाकर मात्र २ रन बनाउँदै पभेलियन फर्के । दुई वर्षपछि फर्केका परेश लोहनीले एक चौकाको मद्दतले १२ रन जोडे ।

पारस र उपकप्तान ज्ञानेन्द्र मल्लले चौथो विकेटका लागि ५६ रनको साझेदारी गर्दै इनिङ्स सम्हाले । ज्ञानेन्द्र २४ बलमा २६ रन बनाउँदै १५ औं ओभरको अन्तिम बलमा अजज खानको सिकार भए । विकेटकिपर ब्याट्सम्यान ज्ञानेन्द्रले २ चौका र एक चौका प्रहार गरेका थिए । त्यसपछि आएका महबुब आलमले १३ रन जोडे ।

दुई बल बाँकी छँदा पारस ६८ रनमा आउट भए । उनले ६२ बलमा ७ चौका प्रहार गरेका थिए । ट्वान्टी-ट्वान्टीमा पारसको पहिलो र नेपाली खेलाडीको यो दोस्रो अर्धशतक हो । यसअघि महबुबले यसै वर्ष काठमाडौंमा साउदी अरेबियाविरुद्ध ८८ रन बनाएका थिए । वसन्त रेग्मी २ रनमा नटआउट रहे । बलिङमा हङकङका अनुभवी खेलाडी मुनिर दारले ३ विकेट लिए ।

जवाफमा हङकङले ९ विकेटको क्षतिमा १ सय २ रन मात्र बनाउन सक्यो । पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय खेलमै बलबाट जादु खेलाउने क्रममा चन्द्रले चार विकेट निकाले । खराब सुरुवात गरेको हङकङले २८ रनमै ५ विकेट गुमायो । उसका आक्रामक ब्याट्सम्यान इरफान अहमदलाई चन्द्रले ४ रनमै आउट गरे ।

अनुभवी मुनिर दान पनि चन्द्रकै सिकार भए । उनी पहिलो बलमै पभेलियन फर्केका हुन् । चौथो विकेटको पतनसँगै क्रिजमा आएका निजाकत खानले ३२ रन बनाउँदै हङकङको आशालाई जगाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नर्दन आयरल्यान्डविरुद्ध सहज जितसँगै नर्वेले यूइएफए महिला युरो च्याम्पियनसिपमा विजयी सुरुवात गरेको छ । बिहीबार राति साउथह्याम्पटनमा भएको

काठमाडौँ । क्रिस्टियानो रोनाल्डोलाई यसै खेलाडी ट्रान्सफरमा बेच्न म्यानचेस्टर युनाइटेड तयार भएसँगै उनी कुन क्लबमा जान्छन् भन्ने कौतुहलता बढेको छ

काठमाडौं । भारतले पहिलो टी-२० अन्तर्राष्ट्रिय खेलमा बिहीबार राति घरेलु टोली इंग्ल्यान्डलाई ५० रनले पराजित गरेको छ । जितसँगै तीन

काठमाडौं । नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका कप्तान सन्दीप लामिछानेले जमैका तल्लावाजबाट क्यारेबियन प्रिमियर लिग (सिपिएल) खेल्ने भएका छन् । आगामी