मधेसमा प्रधानमन्त्री र सञ्चारमन्त्रीका पुत्ला जल्दै

१४ श्रावण २०६९, आईतवार १७:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ साउन । मधेशी पत्रकारहरुको सम्बन्धमा सरकार मौन रहेको भन्दै मधेशका जिल्लाहरुमा आज प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई र सूचना तथा सञ्चारमन्त्री राजकिशोर यादवको पुतला जलाइने भएको छ । ‘समावेशी सञ्चार’को माग गर्दै दुई सातादेखि आन्दोलनरत मधेशी पत्रकार सम्वद्ध ३० वटा संस्थाहरु मिलेर सरकारी उपेक्षाको विरोधमा प्रधानमनत्री तथा सञ्चारमन्त्रीको पुतला दहन गरिन लागेको मधेशी पत्रकार समाजका अध्यक्ष मोहन सिंहले बताएका छन् । उनका अनुसार अहिले केहीबेरमा विराटनगर, राजविराज, लहान, जनकपुरधाम, भैरहवा र बीरगंजमा प्रधानमन्त्री तथा सञ्चारमन्त्रीको पुतला जलाइने छ । मधेसी मुलका सञ्चारमन्त्रीले मन्त्रीपरिषदबाट मधेशी पत्रकारहरुमो माग सम्बोधन गराउने आश्वासन दिएपनि त्यो पूरा नभएपछि मधेशी पत्रकारसम्वद्ध सञ्चारकर्मीहरुले पुतला दहन गर्न लागेको हो । ‘साम्प्रदायिक सञ्चार विखण्डनको आधार, समावेशी सञ्चार एकताको आधार’ नारासहित १३ बुँदे माग राख्दै मधेशी पत्रकार सम्बध संस्थाहरुले गत साउन दुई गतेदेखि रिले अनसन गर्दै आएका छन् । मधेशी पत्रकारसम्वद्ध संस्थाहरुको आन्दोलनलाई नेपाल पत्रकार महासंघ, प्रेस युनियन, प्रेस चौतारी, क्रान्तिकारी पत्रकार महासंघ, नेवा पत्रकार दवु, सञ्चारिका समुहलगायत चार दर्जनभन्दा बढि संंस्थाले समर्थन गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको

काठमाडौ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरूद्ध अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गरिएको छ। नेपाली काँग्रेस, माओवादी केन्द्र र जसपाका सांसदहरुले मुख्यमन्त्री

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका