मणिपाल अस्पतालका चिकित्सक फेरि आन्दोलनमा : सम्पूर्ण सेवा ठप्प

१४ श्रावण २०६९, आईतवार १४:५८ मा प्रकाशित

कास्की, १४ साउन । आफ्ना माग पूरा नगरेको भन्दै पोखराको मनिपाल शिक्षण अस्पतालका चिकित्सक आजदेखि अनिश्चितकालिन आमहडतामा उत्रिएका छन् । उनीहरुले तीन वर्ष अघि राखेको माघ अझै सम्म पुरा नगरेको भन्दै चिकित्सकहरुले बिरामी जाँच बहिरंग, ओपीडी, शिक्षण लगायतका सबै सेवा बन्द गरेका छन् । आन्दोलनले उपचारका लागि टाढा/टाढाबाट आएका विरामीहरु अस्पतालमा अलपत्र परेका छन् । आफुहरुले पटक/पटक राखेको माग अस्पताल व्यवस्थापन पक्षले लागू गर्ने तर्फ कुनै चासो नदेखाएकाले बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रेको बताएका छन् । उनीहरुले सरकारले दिएको निर्देशन समेत नमानेर माग पूरा गराउने तर्फ व्यवस्थापन जिम्मेवार नदेखिएको आरोप लगाएका छन् । चिकित्सकहरु एकजुट भएर एकै ठाउँमा भेला भई विरामी जाँच, पढाउने काम सबै बन्द गर्ने घोषणा गरेका थिए । यसअघि भारतीय र नेपाली चिकित्सकबीच विभेद भएको भन्दै आन्दोलनमा उत्रिएको भए पनि यस पटक भारतीय र नेपाली दुवै तलब वृद्धिको माग सहित आन्दोलनमा उत्रिएका हुन । चिकित्सको आन्दोलनले बिरामी लिएर आएकाहरु टिकट नै नकाटी फर्केका थिए भने टाढाबाट आएका कतिपय अस्पताल बाहिर निराश भए बसेका थिए .

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक