मणिपाल अस्पतालका चिकित्सक फेरि आन्दोलनमा : सम्पूर्ण सेवा ठप्प

१४ श्रावण २०६९, आईतवार १४:५८ मा प्रकाशित

कास्की, १४ साउन । आफ्ना माग पूरा नगरेको भन्दै पोखराको मनिपाल शिक्षण अस्पतालका चिकित्सक आजदेखि अनिश्चितकालिन आमहडतामा उत्रिएका छन् । उनीहरुले तीन वर्ष अघि राखेको माघ अझै सम्म पुरा नगरेको भन्दै चिकित्सकहरुले बिरामी जाँच बहिरंग, ओपीडी, शिक्षण लगायतका सबै सेवा बन्द गरेका छन् । आन्दोलनले उपचारका लागि टाढा/टाढाबाट आएका विरामीहरु अस्पतालमा अलपत्र परेका छन् । आफुहरुले पटक/पटक राखेको माग अस्पताल व्यवस्थापन पक्षले लागू गर्ने तर्फ कुनै चासो नदेखाएकाले बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रेको बताएका छन् । उनीहरुले सरकारले दिएको निर्देशन समेत नमानेर माग पूरा गराउने तर्फ व्यवस्थापन जिम्मेवार नदेखिएको आरोप लगाएका छन् । चिकित्सकहरु एकजुट भएर एकै ठाउँमा भेला भई विरामी जाँच, पढाउने काम सबै बन्द गर्ने घोषणा गरेका थिए । यसअघि भारतीय र नेपाली चिकित्सकबीच विभेद भएको भन्दै आन्दोलनमा उत्रिएको भए पनि यस पटक भारतीय र नेपाली दुवै तलब वृद्धिको माग सहित आन्दोलनमा उत्रिएका हुन । चिकित्सको आन्दोलनले बिरामी लिएर आएकाहरु टिकट नै नकाटी फर्केका थिए भने टाढाबाट आएका कतिपय अस्पताल बाहिर निराश भए बसेका थिए .

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा