वरिष्ठताक्रम मिच्दै सरकारले पौडेललाई कामु मुख्यसचिव नियुक्त गर्यो

१४ श्रावण २०६९, आईतवार १३:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ साउन । सरकारले प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव लिलामणि पौडेललाइृ कायममुकायम मुख्यसचिव नियुक्त गरेको छ । मुख्य सचिवको चयनका विषयमा सत्तारुढ दलहरुबीच भएको पटकपटकको बैठक र विवादका बावजुद आज बसेको मन्त्रिपरिषदको बैठकले पौडेललाई मुख्यसचिवका रुपमा कम गर्न जिम्मेवारी तोकेको हो । सत्तारढ दलहरुबीच कामु मुख्यसचिव कसलाई तोक्ने भन्ने विषयमा विवाद बढेकोले बिहान ८ बजेका लागि बोलाइएको मन्त्रीपरिषदको बैठक १२ बजे मात्र बस्न सकेको थियो ।
विवाद समाधानका लागि एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्ड र तराई मधेश लोकतान्त्रिक पार्टीका अध्यक्ष महन्त ठाकुरसहितको उपस्थितीमा सत्तारुढ दलको शीर्ष वैठक बसेको थियो । यसअघि नै प्रधानमान्त्री डा वावुराम भट्टराईले प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव लिलामणि पौडेलाई कामु मुख्य सचिव बनाउने प्रस्ताव अघि सार्नुभएको थियो भने मधेशी मोर्चाका नेताहरुले मधेशका सचिव उमाकान्त् झा लाई अगाडि सारेको थियो ।
यसरी वरिष्ठताको रोलक्रम मिचेर सरकारले पौडेललाई मुख्यसचिव बनाएको छ । वरिष्ठताको आधारमा शंकरप्रसाद कोइरालालाई उक्त जिम्मेवारी प्रदान गरिनुपथ्र्यो । हालका मुख्यसचिव माधवप्रसाद घिमिरे आजैदेखि विदा बस्दैछन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल