गरिब जनताका लागि स्वास्थ्य बिमा

१४ श्रावण २०६९, आईतवार ०८:२३ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १४ साउन । आमजनताको लागि केही गर्न नसकेको आरोप खेप्दै आएको बाबुराम सरकारले उपचार गर्न नपाएर गरिब नेपालीको ज्यान नजाओस् भन्ने उद्देश्य जनाउंद साढे ७१ लाख गरिव नागरिकको स्वास्थ्य विमा गराउने योजना अघिसारेको छ । रोग वा घाउचोट हुँदा लागेको औषधि उपचार खर्च उपलब्ध हुने वार्षिक स्वास्थ्य विमा योजना कार्यान्वयनमा लैजाने सरकारले तयारी गरेको हो ।
बताइएअनुसार कुल खर्चको ८५ प्रतिशतसम्म सरकारले बेहोर्ने गरी विपन्न परिवारको स्वास्थ्य विमा गरिनेछ भने नियामक निकाय विमा समितिले ३५ हजार स्वास्थ्य विमा गर्दा वार्षिक रुपमा तिर्नुपर्ने सात सय रुपैयाँमध्ये ६ सय सरकारले व्यहोर्ने गरी कार्यक्रम ल्याउन लागेको छ । विमा गराउने परिवारले एकसय रुपैयाँ तिर्नुपर्छ । घाउचोट वा रोगब्याधि लागे विमावापत गरिवले बर्षमा ३५ हजार रुपैयाँसम्म उपचार खर्च पाउँने छन् । प्रत्येक विमा कम्पनीले देशका कम्तीमा तीनवटा बेग्ला बेग्लै जिल्ला समेट्ने गरी विपन्न वर्गको स्वास्थ्य विमा कार्यक्रम अघि बढाउन लागेको पनि बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी