गरिब जनताका लागि स्वास्थ्य बिमा

१४ श्रावण २०६९, आईतवार ०८:२३ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १४ साउन । आमजनताको लागि केही गर्न नसकेको आरोप खेप्दै आएको बाबुराम सरकारले उपचार गर्न नपाएर गरिब नेपालीको ज्यान नजाओस् भन्ने उद्देश्य जनाउंद साढे ७१ लाख गरिव नागरिकको स्वास्थ्य विमा गराउने योजना अघिसारेको छ । रोग वा घाउचोट हुँदा लागेको औषधि उपचार खर्च उपलब्ध हुने वार्षिक स्वास्थ्य विमा योजना कार्यान्वयनमा लैजाने सरकारले तयारी गरेको हो ।
बताइएअनुसार कुल खर्चको ८५ प्रतिशतसम्म सरकारले बेहोर्ने गरी विपन्न परिवारको स्वास्थ्य विमा गरिनेछ भने नियामक निकाय विमा समितिले ३५ हजार स्वास्थ्य विमा गर्दा वार्षिक रुपमा तिर्नुपर्ने सात सय रुपैयाँमध्ये ६ सय सरकारले व्यहोर्ने गरी कार्यक्रम ल्याउन लागेको छ । विमा गराउने परिवारले एकसय रुपैयाँ तिर्नुपर्छ । घाउचोट वा रोगब्याधि लागे विमावापत गरिवले बर्षमा ३५ हजार रुपैयाँसम्म उपचार खर्च पाउँने छन् । प्रत्येक विमा कम्पनीले देशका कम्तीमा तीनवटा बेग्ला बेग्लै जिल्ला समेट्ने गरी विपन्न वर्गको स्वास्थ्य विमा कार्यक्रम अघि बढाउन लागेको पनि बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।