पूर्व विशिष्ठलाई दिएको सरकारी सुविधा खारोज गरिनु पर्छ : सभापति कोइराला

१३ श्रावण २०६९, शनिबार १८:५८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ साउन । राष्ट्रिय राजनीतिकमा सक्रिय रहेका व्यक्तिहरुलाई राज्यकोषबाट कुनै पनि सुविधान दिन नहुने नेपाली काग्रेस सभापति सुशील कोइरालाले बताएका छन् ।
आर्थिक मितव्ययिता कायम गर्नुपर्नेमा काम चलाउ सरकारले अधिकार क्षेत्र भन्दा बाहिर गएर मुलुकले धान्न नसक्ने गरी पूर्व विशिष्ट पदाधिकारीलाई सेवासुविधा दिने भनेर गरिएको निर्णय असान्दर्भिक र अबैज्ञानिक रहेको बताए ।
पुर्व विशिष्ठहरुलाई सरकारले दिएको सुविधाको विरोध गर्दै नेपाल नागरिक समाजले राजधानीको रत्नपार्कमा बसेको अनसनमा समापनका अवसरमा सभापति कोइरालाले यस्तो बताएका हुन् । उनले मुलुकलाई भ्रष्टाचारमुक्त बनाउन मुलुकका हरेक सचेत नागरिकको अहम् भूमिका रहने बताए ।
नागरिक समाजले मुलुकमा आर्थिक पारदर्शिताका लागि थालेको आन्दोलन सान्दर्भिक र जायज छु, उनले भने, ‘पूर्व विशिष्ट पदाधिकारीलाई सेवासुविधा दिन लाग्ने खर्च मुलुकका गरिब जनताको गास बासमा लगाउन सके त्यो प्रभावकारी हुन्’
सरकारले मुलुकका पूर्व प्रधानमन्त्री, पूर्वगृहमन्त्री र पूर्व प्रधानन्यायाधीशलगायतलाई आजीवन इन्धन खर्च, सेवासुविधा र आवास खर्च दिने निर्णय गरेपछि त्यसको विरोधमा समाजले रिले अनशन थालेको थियो । अनसनमा नौ हजार ५ सय व्यक्ति र ६२ वटा सङ्घसंस्थाले ऐक्यबद्धता जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको

काठमाडौ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरूद्ध अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गरिएको छ। नेपाली काँग्रेस, माओवादी केन्द्र र जसपाका सांसदहरुले मुख्यमन्त्री

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी एमाले(नेकपा)को केन्द्रीय कमिटी बैठक प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बस्दै छ। एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा