दमकका शरणार्थीहरूलाई तरकारी अभाव

१३ श्रावण २०६९, शनिबार १६:३४ मा प्रकाशित

दमक, १३ साउन । तरकारीको मूल्य बढेको भनेर ठेकेदारले तरकारी नदिएपछि झापा र मोरङका शरणार्थीले डेढ महिनादेखि तरकारी पाएका छैनन् । शरणार्थीसम्बन्धी राष्ट्रसङ्घीय संस्था युएनएचसिआरले लुथरन विश्व महासङ्घलाई शरणार्थीहरूको खाद्य प्रबन्ध गर्ने जिम्मा दिएको हुन्छ । तर तरकारी पु¥र्याउने जिम्मा पाएको गौरव सप्लायर्सले डेढ महिनायता शिविरमा तरकारी नपठाएपछि शरणार्थीहरू तरकारीबिनै खाना खाइरहेका छन् ।
बेलडाँगी शिविर सचिव धनवीर सुब्बाले सात हप्तायता शिविरमा तरकारी नआएको बताउनुभयो । प्रत्येक शरणार्थीले साताको २५० ग्राम तरकारी पाउँदै आएका छन् ।
ठेकेदारले लुथरनसँग गरेको सम्झौतामा मौसमअनुसारको फलफूल वितरण गर्ने सहमति हुन्छ । तर सधैँ फर्किदिएपछि शरणार्थीहरूले अस्वीकार गरेका थिए । ठेकेदार संस्थाले भने तरकारीको मूल्यमा ४० प्रतिशतले वृद्धि भएका कारण शिविरमा तरकारी पठाउन नसकिएको जनाउँदै आएको छ । उसले भनेको छ– सम्झौताको दौरानमा सब्जीको मूल्य र अहिलेमा धेरै अन्तर आइसकेको छ । शरणार्थीहरूले भने फर्सी कुहिएको र खान योग्य नभएको भनेर फिर्ता पठाउँदै आएका थिए । उनीहरूले फर्सीकै मूल्यका अन्य तरकारी दिनसमेत माग गरेका थिए । त्यस बेलादेखि शिविरमा तरकारी आयात भएको छैन । अहिले मोरडको शनिश्चरे र बेलडाँगी शिविरमा ४७ हजार शरणार्थी बस्दै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा