सरकारले दियो सहुलियत दरमा विद्युत् मिटर बक्स

१३ श्रावण २०६९, शनिबार १६:३१ मा प्रकाशित

परासी, १३ साउन । दलित समुदायलाई विद्युत् मिटर बक्समा छुट दिने नेपाल सरकारको नीतिअनुरूप नेपाल विद्युत् प्राधिकरण परासी शाखाले गत आर्थिक वर्ष २०६८/०६९ मा २४६ जनालाई छुट दरमा विद्युत् मिटर बक्स प्रदान गरेको छ ।
दाउन्नेदेखि पश्चिम परासी क्षेत्रका ४० गाँउ विकास समितिका दलित समुदायलाई सहुलियत दरमा मिटर बक्स प्रदान गरेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण परासी शाखाले जनाएको छ । ५०० दलित समुदायलाई विद्युत् मिटर बक्स दिने सो शाखाको लक्ष्य रहेको भए पनि हालसम्म २४६ जनालाई मिटर बक्स प्रदान गरिएको जनाइएको छ ।
यसै क्रममा त्रिवेणी विद्युत् उप केन्द्रले पनि सो क्षेत्रका १०३ जना दलित समुदायलाई मिटर बक्स प्रदान गरेको छ । त्रिवेणी उपकेन्द्रअन्तर्गत पर्ने नर्सही, पक्लिहवा, रूपौलिया र कुडिया गाँउ विकास समितिका एक १०३ जनालाई उपकेन्द्रले मिटर बक्स प्रदान गरेको हो । विद्युत् जडानका लागि प्राधिकरणले मिटर बक्स र एमसिबी उपलब्ध गराउने तथा ग्राहकले तारलगायतका अन्य सामग्री खरिद गर्नुपर्ने व्यवस्था रहेको छ ।
त्यस्तै जिल्लाको दुम्कीवासदेखि पूर्व गैँडाकोटसम्मको कार्य क्षेत्र रहेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण कावासोती शाखाले पनि त्यस क्षेत्रका २१२ जना दलित समुदायलाई मिटर बक्स प्रदान गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध