संवैधानिक समितिको बैठक अनिश्चितकालका लागि स्थगित

३० फाल्गुन २०६८, मंगलवार ०८:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० फागुण । संविधानका अन्तरवस्तुमा सहमति जुटाउन आफ्नो मातहतमा रहेको विवाद समाधान उपसमितिलाई केही समय उपलव्ध गराउने निर्णयगर्दै संवैधानिक समितिको बैठक अनिश्चित कालकालागि स्थगित भएको छ । संविधानसभा सचिवालय सिंहदरवारमा विहान बसेको संवैधानिक समितिको बैठकले सहमतिका लागि थप केही समय दिने निर्णय गरेको समिति सभापति निलाम्बर आचार्यले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा उपसमिति संयोजक एवम् माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले निरन्तरको प्रयासका बाबजुत सहमति जुट्न नसकेको बताउनु भएको थियो । बैठकपछि नेपाली काङ्ग्रेस उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले आज बस्ने विशेष समितिको बैठकले शान्ति प्रक्रिया सम्बन्धमा महत्वपूर्ण सहमति गरेमा संविधान निर्माणको काम सुचारु हुने बताउनुभयो । सहमतिका लागि उपसमितिलाई कति समय उपलव्ध गराउने भन्ने जिम्मा संविधानसभाको कार्यव्यबस्था समितिलाई लगाइएको संवैधानिक समिति सभापति आचार्यले जानकारी दिनुभयो । भावी संविधानको शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्याय प्रणाली, नागरिक्ता लगायतका बिषयमा लामो समयदेखि छलफल भए पनि दलहरुबीच सहमति हुन सकेको छैन ।
यसैबीच राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदनमा छलफल गर्ने विधिको बारेमा छलफल गर्न दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक सिंहदरवारमा बसिरहेको छ । सभामुख सुवास नेम्वाङको उपस्थितिमा जारी बैठकमा राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदन कहाँ, कसरी छलफल गर्ने भन्ने बारेमा छलफल भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । गण्डकी प्रदेशसभाका नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीले गण्डकी प्रदेशमा गरिएको मुख्यमन्त्रीको नियुक्ति

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । काठमाडौँ प्रशासनले कोभिड–१९ सङ्क्रमण तीव्र्र फैलिरहेको अवस्थामा सबै पक्ष जिम्मेवार भएर अघि बढ्नुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराएको छ ।