संवैधानिक समितिको बैठक अनिश्चितकालका लागि स्थगित

३० फाल्गुन २०६८, मंगलवार ०८:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० फागुण । संविधानका अन्तरवस्तुमा सहमति जुटाउन आफ्नो मातहतमा रहेको विवाद समाधान उपसमितिलाई केही समय उपलव्ध गराउने निर्णयगर्दै संवैधानिक समितिको बैठक अनिश्चित कालकालागि स्थगित भएको छ । संविधानसभा सचिवालय सिंहदरवारमा विहान बसेको संवैधानिक समितिको बैठकले सहमतिका लागि थप केही समय दिने निर्णय गरेको समिति सभापति निलाम्बर आचार्यले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा उपसमिति संयोजक एवम् माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले निरन्तरको प्रयासका बाबजुत सहमति जुट्न नसकेको बताउनु भएको थियो । बैठकपछि नेपाली काङ्ग्रेस उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले आज बस्ने विशेष समितिको बैठकले शान्ति प्रक्रिया सम्बन्धमा महत्वपूर्ण सहमति गरेमा संविधान निर्माणको काम सुचारु हुने बताउनुभयो । सहमतिका लागि उपसमितिलाई कति समय उपलव्ध गराउने भन्ने जिम्मा संविधानसभाको कार्यव्यबस्था समितिलाई लगाइएको संवैधानिक समिति सभापति आचार्यले जानकारी दिनुभयो । भावी संविधानको शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्याय प्रणाली, नागरिक्ता लगायतका बिषयमा लामो समयदेखि छलफल भए पनि दलहरुबीच सहमति हुन सकेको छैन ।
यसैबीच राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदनमा छलफल गर्ने विधिको बारेमा छलफल गर्न दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक सिंहदरवारमा बसिरहेको छ । सभामुख सुवास नेम्वाङको उपस्थितिमा जारी बैठकमा राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदन कहाँ, कसरी छलफल गर्ने भन्ने बारेमा छलफल भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का अध्यक्ष कमल थापाले कांग्रेस र कम्युनिस्टबीच वैचारिक, चरित्रगत तथा नीतिगत कार्यशैलीमा भिन्नता नरहेको बताएका

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

सिद्धार्थनगर । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको