हवाई नीति पुनरावलोकन माग

१२ श्रावण २०६९, शुक्रबार १५:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ साउन । नेपालको हवाई नीतिमा समसामयिक परिवर्तन हुनुपर्नेमा सरोकारवालाले जोड दिएका छन् । नीति कार्यान्वयनमा विभिन्न समस्या तथा चुनौती देखापरेको भन्दै यसको पुनरावलोकन गर्न सरोकारवालहरुले माग गरेका हुन् ।

भौगोलिक स्थिति, जनसंख्याको वितरण, क्षेत्रीय सन्तुलन तथा विमानस्थल निर्माण र स्तरोन्नति गर्ने हवाई नीतिको मर्मविपरीत निकटस्थ विमानस्थलबाट प्रस्तावित विमानस्थलको दूरी हिमाली र पहाडी क्षेत्रमा २० नर्टिकल माइल र तराई तथा भित्री मधेसमा ४० नर्टिकल माइल हुनुपर्ने व्यवस्थाले कुनै जिल्लामा विमानस्थल नै नबन्ने अवस्था देखिएको नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले बताएको छ । प्राधिकरणको आन्तरिक अडिटअनुसार हाल सञ्चालन भइरहेका ३५ विमानस्थलमध्ये ११ वटा मात्र सञ्चालन नाफामा छन् । अन्य विमानस्थल पनि नाफामा सञ्चालन हुने वातावरण सिर्जना गर्न एरोनोटिकल र ननएरोनोटिकल शुल्कमा विविधीकरण तथा समसामयिक सुधार गर्दै आवश्यक सुविधा विस्तार गर्नुपर्ने चुनौती रहेको प्राधिकरणको भनाइ छ । केही विमानस्थल स्थानीय निकायमार्फत सञ्चालन गर्न आवश्यक व्यवस्थाका लागि तयार पारिएको कार्यविधि सुझाबका लागि स्थानीय विकास मन्त्रालयमा पठाइएको प्राधिकरणले जनाएको छ ।
बढ्दो हवाई दुर्घटना पनि नेपालका लागि चुनौतीका रूपमा रहेको र दुर्घटनाको ग्राफलाई घटाई हवाई यातायातलाई सुरक्षित बनाएर यसको दिगो विकास गर्नु प्रमुख चुनौतीका रूपमा रहेको प्राधिकरण अधिकारीहरू बताउँछन् । हालसम्म प्राधिकरणबाट अन्तर्राष्ट्रिय, आन्तरिक र मनोरञ्जनात्मक गरी ७० वटा वायुसेवा कम्पनीले एओसी लिएकोमा ३४ वटा मात्र सञ्चालनमा छन् । इजाजत लिने तर सञ्चालन नगर्ने प्रवृत्ति निरुत्साहित गर्न निश्चित संख्यामा उत्कृष्ट वायुसेवा सञ्चालन गर्न चाहने कम्पनीलाई इजाजत दिन प्रस्ताव आह्वान गर्ने गरी कार्यविधि संशोधन गर्नुपर्नेमा प्राधिकरणले जोड दिएको छ ।
हवाई नीतिमा हवाई यातायातमा सर्वसाधारणको सहज पहुँच पुर्‍याउन तथा दुर्गम क्षेत्रमा हवाई सेवा सञ्चालन सुलभ तथा नियमित बनाउन दुर्गम क्षेत्र हवाई सेवा सञ्चालन कोषलाई प्रभावकारी बनाउने उल्लेख छ तर सो कोष सदुपयोग हुन सकिरहेको छैन ।
राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय क्षेत्रमा जल्दोबल्दो रूपमा देखापरेको वातावरणीय मुद्दालाई पनि हवाई नीतिमा समेटिनुपर्नेमा विज्ञहरूले जोड दिएका छन् । वायुसेवा सञ्चालकहरूले भने भौतिक पूर्वाधार विकासलाई सरकारले पर्याप्त ध्यान दिनुपर्ने, दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल निर्माणको प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्ने, विभिन्न शीर्षकमा छुट हुनुपर्ने तथा दुर्गमका कम विकसित विमानस्थलहरू स्थानीय निकायलाई हस्तान्तरण गरिनुपर्नेलगायत माग राखेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षको आठ महिनाको अवधिमा रु छ खर्ब ४२ अर्ब १४ करोड बराबरको विप्रेषण मुलुक भित्रिएको छ

मनकामना केबुलकार आजदेखि नियमित सञ्चालनमा आएको छ । स्तरोन्नतिको पहिलो चरणको कामका लागि यही चैत २५ देखि २९ गतेसम्म बन्द