शिक्षामन्त्रालय घेर्दै विद्यार्थी संगठनहरु

१२ श्रावण २०६९, शुक्रबार १०:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ साउन । निजी उच्च माध्यमिक विद्यालयहरुले लिँदै आएको चर्को शुल्क घटाउनु पर्ने, भौतिक पूर्वाधार नभएका प्राबिधिक शिक्षालयहरु खारेज गरिनु पर्ने लगायतका शैक्षिक क्षेत्रसंग सम्बन्धित माग राखी आन्दोलन गरिरहेका आठ बिद्यार्थी संगठनले आज शिक्षा मन्त्रालय घेराउ गर्दैछन् । नेविसंघ, अनेरास्ववियु, अनेरास्ववियु क्रान्तीकारी लगायत ८ बिद्यार्थी संगठनले दिउँसो १ बजेदेखि २ बजेसम्म शिक्षा मन्त्रालय घेराउ गर्न लागेका हुन् ।
सरकारले आफ्ना मागलाई बेवास्ता गरेको भन्दै उनिहरुले सरकारविरुद्ध थप आन्दोलनको घोषणा गर्न लागेको नेपाल विद्यार्थी संघका प्रचार बिभाग प्रमुख यूपी लामिछानेले जानकारी दिए । चरणबद्ध आन्दोलन गर्दै आएका विद्यार्थि संगठनले १४ गते सरोकारवालाहरुसँग अन्तक्रिर्या गर्ने र १५ गते सरकारविरुद्धको आन्दोलनको घोषणा गर्ने योजना बनाएको छ । उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद्ले वार्तामा आउन आग्रह गरेको भएपनि संगठनले भने वार्ता र आन्दोलन एकैसाथ लैजाने बताएको छ । संगठनले आन्तरिक छलफलपछि मात्रै परिषद्सँग वार्ता गर्ने विद्यार्थी नेताहरुले जनाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसविरुद्धको पहिलो मात्रा खोप लगाएकाहरुलाई आजदेखि दोस्रो मात्रा खोप दिन सुरु गरेको छ । पहिलो चरणमा

काठमाडौं- प्रत्येक वर्ष चैत्र शुक्ल अष्टमीका दिन मनाइने चैते दशैँ पर्व आज नेपालीले घर घरमा नवदुर्गा भगवतीको पूजा आराधना गरी

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई