शिक्षामन्त्रालय घेर्दै विद्यार्थी संगठनहरु

१२ श्रावण २०६९, शुक्रबार १०:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ साउन । निजी उच्च माध्यमिक विद्यालयहरुले लिँदै आएको चर्को शुल्क घटाउनु पर्ने, भौतिक पूर्वाधार नभएका प्राबिधिक शिक्षालयहरु खारेज गरिनु पर्ने लगायतका शैक्षिक क्षेत्रसंग सम्बन्धित माग राखी आन्दोलन गरिरहेका आठ बिद्यार्थी संगठनले आज शिक्षा मन्त्रालय घेराउ गर्दैछन् । नेविसंघ, अनेरास्ववियु, अनेरास्ववियु क्रान्तीकारी लगायत ८ बिद्यार्थी संगठनले दिउँसो १ बजेदेखि २ बजेसम्म शिक्षा मन्त्रालय घेराउ गर्न लागेका हुन् ।
सरकारले आफ्ना मागलाई बेवास्ता गरेको भन्दै उनिहरुले सरकारविरुद्ध थप आन्दोलनको घोषणा गर्न लागेको नेपाल विद्यार्थी संघका प्रचार बिभाग प्रमुख यूपी लामिछानेले जानकारी दिए । चरणबद्ध आन्दोलन गर्दै आएका विद्यार्थि संगठनले १४ गते सरोकारवालाहरुसँग अन्तक्रिर्या गर्ने र १५ गते सरकारविरुद्धको आन्दोलनको घोषणा गर्ने योजना बनाएको छ । उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद्ले वार्तामा आउन आग्रह गरेको भएपनि संगठनले भने वार्ता र आन्दोलन एकैसाथ लैजाने बताएको छ । संगठनले आन्तरिक छलफलपछि मात्रै परिषद्सँग वार्ता गर्ने विद्यार्थी नेताहरुले जनाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।