पूर्व राजाबाट फ्रान्समा राजावादिहरु संग भेटघाट

११ श्रावण २०६९, बिहीबार २१:४३ मा प्रकाशित

टेक नेपाली । गत १६ जुलाईमा निजी भ्रमण भन्दै फ्रान्स पेरिस आएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र संग युरोपमा रहेका विभिन्न राजावादी नेपालीहरुले भेटघाट गरी नेपाल अब बिदेशी पोल्टामा जाने भन्दै राजसंस्था पुनर्स्थापना गर्नको लागि आफूहरु सक्दो बलिदान दिन तयार रहेको बताएका छन्। भेटको क्रममा पूर्व राप्रपा केन्द्रिय सदस्य लाल बहादुर नेपालीले राजावादी त त्यसै राजावादी राजा कै हुन भन्नु हुँदै कांग्रेस, एमालेको साथ लिँदै र माओवादीको निराशा खेमा कार्यकर्तालाई राजसंस्थामा तान्नु पर्ने वातावरणमा बनाउनु पर्ने बताउनु भयो ।

जर्मनीमा रहेका शिव सेनाका युरोप संयोजक शैलेन्द्र भट्टले युवा जगतलाई नै अघाडि बढाउनु पर्ने बताउनु भयो। बेल्जियम राप्रपाका अध्यक्ष सुरेन्द्र आमात्यले युरोप भरिको राजावादि सम्मेलन गर्न लागेको कुरा राखे भने युके राप्रपाका संयोजक रोशन सापकोटाले हिमानी ट्रष्ट मार्फत सामाजिक कार्य तिब्र रुपमा अगाडी बढाउनु पर्ने आवश्यक रहेको कुरा औँल्याउनु भयो । त्यस्तै डेनमार्क राप्रप्रा भात्री संगठन सचिब रमेश राज कालोटोपीले ‘जनता आउ – राज संस्था बचाउ’को नारालाई अघाडि सार्नु पर्ने बताउनु भयो ।

साथमा स्पेनका शुवाश बिष्ट, बेल्जियमका धीरज मल्ल, दीपेन्द्र केसि, राजन बस्नेतलगायत अन्य युरोप मुलुकका नेपालीहरुले आ-आफ्नो बिचार राखे पछि प्रतीउत्तरमा संक्षिप्त कुरा राख्दै मैले यो गर्नु उ गर्नु भनेर निर्देशन नदिने बताउनु हुँदै राष्ट्र बचाउन जनता नै अगाडी सर्नु पर्ने र बिदेशको भुमीमा बस्दा नेपालीहरु कष्ट दु:ख सँग रहेको अवस्थामा पनि देशको बढी माया गर्ने देखेकोमा आफुलाई खुशी लागेको बताउनु भएको छ। पूर्वराजा आजै दुवई तर्फ प्रस्थान हुने तय भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत

आजको प्रमुख समाचार