देवराज झड्का

३० फाल्गुन २०६८, मंगलवार ०६:१३ मा प्रकाशित

मंगलवार सार्वजनिक सुरक्षाबारे एक अर्न्तक्रिया कार्यक्रममा भेटिएका गृह मन्त्रालयका सह प्रवक्ता एकमणि नेपालले सोधे–हैन हो, त्यो विश्वक्रान्ती भन्ने देवराज लामाको राजावादीसँगको सम्बन्ध के हो? देवराज र राजावादीविचको सम्पर्क र सम्बन्धबारे प्रकाशित समाचारवारे चासो राख्दै उनले फेरी भने–मैले समाचार प्रकाशित भए लगत्तै उपेन्द्रजीलाई( बबरमबल बम विष्फोट घटनाका अनुसन्धानकर्ता उपेन्द्रकान्त अर्याल) लाई फोन गरेर सोधेको थिए, उनले प्रष्ट केही भनेनन्।

उनको जिज्ञासा सुनिरहेका पूर्व गृह सचिव उमेश मैनालीले आश्चर्य मान्दै भने–तपाईहरुलाई पनि जानकारी छैन र? एकमणी नेपालले टाउको हल्लाएर छैन भन्ने संकेत दिए।

संयुक्त जातिय मुक्ति मोर्चाको आवरणमा रहेका विश्वक्रान्तीको सम्बन्ध राजावादीहरुसंग रहेको र उनीहरुवाट आर्थिक सहयोग लिएर उनले काम गर्ने गरेको विश्वस्तस्रोतको सूचनाको आधारमा लेखिएको समाचार प्रकाशित भएपछि यस्तै जिज्ञासाहरु सुनिरहेको थिएनै। प्रहरीले अनुसन्धानमा यस्तो सम्बन्धबारे केही नदेखिएको भन्दै समाचारको खन्डन गरेपछी जिज्ञासा थप बढेको थियो। उनीहरुले समाचारको विश्वसनियताप्रति भन्दा पनि प्रहरीको खन्डनप्रति बढी ध्यान दिइरहेका थिए। त्यही विचमा एकमणी नेपालले फेरी प्रहरीको खन्डनबारे कुरा उम्काए। त्यसको प्रतिउत्तर मैले दिनै परेन गृहमन्त्रालयको सचिव भइसकेका अनुभवी उमेश मैनालीलेनै उत्तर दिए–दवाव आयो होला, अनी ढाकछोप गरे होला।

समाचार सत्यनै हो, तर प्रहरीले ढाकछोप गर्न चाहेको सूचना बाहिर आएकाले खन्डन गरे भनेर मैले समाचारको पक्षमा धेरै बोलिरहनु परेन। तरपनि गृहका उप सचिव समेत रहेका एकमणी नेपालका सूचनाका लागी भनिदिए–प्रहरी संगठनको प्रतिआतंकवाद निर्देशनालय भन्ने छ, त्यहाँ यो मोर्चा र देवराजको विवरण मगाएर पढ्नुस् न।

 

Hamroblog.com

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

राजनीतिक दलले मध्यमार्गी बाटो निकाल्दै मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन सम्झौतालाई निष्र्कषमा पुर्‍याएका छन् । प्रतिनिधिसभाको आइतबारको बैठकबाट बाह्रबुँदे व्याख्यात्मक घोषणासहित सम्झौता

डा. सुरेश आचार्य नेपालको राजनीतिमा संसदीय संस्कृतिको अपचलन चरम अवस्थामा पुगेको छ । संसदीय अपसंस्कृतिको पछिल्लो अभ्यास यसअघिका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा

काठमाडौं।रसियाका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले छिमेकी मुलुक युक्रेनमाथि सैन्य आक्रमण शुरु गरिएको बिहीबार बिहान घोषणा गर्नु भएको छ । टेलिभिजनबाट प्रत्यक्ष

प्रा.डा. गोविन्दराज पोखरेल अमेरिकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी) कार्यान्वयन प्रक्रियाको प्रारम्भसँगै यसलाई गिजोल्ने काम सुरु भयो । यो