काङ्गे्रस सभापतिहरुलाई हजार मोटरसाइकलको एस्कर्टिङ

११ श्रावण २०६९, बिहीबार ०६:३४ मा प्रकाशित


काठमाडौं, ११ साउन । लामो समयदेखि नीतिगत अलमलमा रहेको नेपाली काङ्गे्रसले आफ्नो नीतिगत मार्ग पहिल्याउन सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे पुगेर गम्भीर छलफल गर्ने भएको छ । त्यस निम्ति साउन पन्ध्र र सोह्र गते काङ्गे्रस केन्द्रिय समितिले पचहत्तरै जिल्लाका सभापतिहरूसंग छलफल गर्ने भएको हो । उक्त छलफल कार्यक्रमको व्यवस्थापन गर्ने जिम्मेवारी सिन्धुपाल्चोक काङ्गे्रसले पाएको छ । छलफलमा काङ्गे्रस केन्द्रिय समितिका पचासी केन्द्रिय सदस्यहरूको सक्रिय सहभागिता रहने बताइएको छ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुने नेताहरूलाई साउन पन्ध्र गते बिहान ७ः३० बजे काठमाडौंको तीनकुनेबाट एकहजारभन्दा बढी मोटरसाइकलले स्कर्टिङ गरी कार्यक्रम स्थलसम्म पु¥याउने तयारी भएको छ । भब्य स्र्टङ्गका साथ तीनकुनेबाट हिंडेका नेताहरूलाई सिन्धुपाल्चोकको सीमा बनदेउमा पुगेपछि त्यहां सिन्धुपाल्चोकका तर्फबाट भब्य स्वागत गरिने कार्यक्रम छ । सहभागी नेताहरूलाई खाडीचौरमा पु¥याएर दीवाभोज गराउने तयारी आयोजकहरूले गरेका छन् । सहभागीहरूको बसोबासका लागि बाह्रबिसेका सबै होटलहरू रिजर्भ गरिएका छन् । नेताहरूको लागि बोर्डरल्याण्ड, लास्ट र सुकुटे रिसोर्टका सबै कोठाहरू पनि ‘बुक’ गरिएका छन् ।
साउन पन्ध्र गते दिउंसो बाह्रबजे कार्यक्रमको उद्घाटन सत्र सुरु गरिने बताइएको छ । उक्त समारोहको सभापतित्व सिन्धुपाल्चोक काङ्गे्रस सभापतिसमेत रहेका नेता मोहनबहादुर बस्नेतले गर्ने भएका छन् । खुला सत्र बढीमा डेढ घण्टा मात्र चल्ने जानकारी नेता बस्नेतले दिएका छन् । उद्घाटन कार्यक्रम सकिनेवित्तिकै बन्द सेसन सुरु गरिने र त्यो कम्तीमा भोलिपल्टसम्म चल्ने बताइएको छ । बन्द सत्रमा काङ्गे्रसले विगतमा गरेका कमी–कमजोरी केलाउंदै पार्टीको भावी कार्यदिशा खोजिने भएको छ । छलफलका सहभागीहरू सबैले राखेका धारणाका आधारमा काङ्गे्रसले आफ्नो कार्यदिशा तय गर्ने बुझिएको छ । छलफल कार्यक्रमको संयोजन काङ्गे्रस केन्द्रिय कार्य समितिले गर्नेछ ।
सभापतिहरूको राष्ट्रिय भेलापश्चात् काङ्गे्रसले महासमिति बैठकको पनि आयोजना गर्ने भएको छ । महासमिति बैठक बोलाउन नेतृत्वमाथि तीव्र दबाब भइरहेको भए पनि अहिलेसम्म बैठकको तिथि निर्धारण गरिएको छैन । स्मरणीय छ, महाधिवेशनपछिको शक्तिशाली निकाय महासमितिको बैठक कम्तीमा वर्षमा एकपटक गर्नुपर्ने वैधानिक प्रावधान छ । तर महाधिवेशन सम्पन्न भएको दुई वर्ष बित्दा पनि अहिलेसम्म महासमितिको बैठक हुन सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका