भट्टराई पनि सत्ता बुझाउने बाटोमा: प्रदिप ज्ञवाली

१० श्रावण २०६९, बुधबार २०:२९ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही १० साउन । नेकपा एमालेका पोलिटव्यूरो सदस्य एवं प्रचार विभाग प्रमुख प्रदिप ज्ञवालीले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईलाई नयाँ शेरबहादुर देउवाको उपमा दिनु भएको छ ।प्रेस चौतारी रुपन्देहीले बुधबार बुटवलमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दैनेता ज्ञवालीले २०५९ सालमा तत्कालिन प्रधानमन्त्री देउवाले संसद विघटन गरी सत्ताराजालाई बुझाएको बताउँदै वर्तमान प्रधानमन्त्री भट्टराई पनि संविधान सभाविघटन गरी सत्ता कुनै शक्तिलाई बुझाउन खोजको बताउनु भएको हो । उहाँले त्यो नयाँ शक्ति कुन हो भने खुलाउन चाहनु भएन । संविधान सभा विघटनपछि मुलुकको अवस्था बिग्रदै गएको बताउँदै मुलुकलाई निकास दिन संसदनिर्वाचनको विकल्प नभएको पनि बताउनु भयो । “अवको बाटो दलहरु बिचमासहमति गरी राष्ट्रिय सहमतिको सरकार हुँदै त्यो सरकारले संविधान सभामागरेका उपलव्धिलाई संस्थागत गर्ने, नयाँ संसद निर्वाचन र सोही संसदले संविधान जारी गर्नुपर्छ ।” उहाँले भन्नुभयो–“दोस्रो संविधान सभा मुलुकको प्रत्यूत्पादक हुन्छ । त्यसले मुलुकलाई निकास दिंदैन ।” त्यस्तै नेपाली कांग्रेसले प्रधानमन्त्रीको उमेद्वार अँगाडी नसारेको कारण पनि सहमतिमा समस्या भएको बताउँदै कांग्रेसले नसारे एमालले उमेद्वार अंगाडी सार्ने बताउनु भयो । तर कसलाई भने उहाँले भन्न चाहनुभएन । फरक प्रशंगमा उहाँले एमाले भित्र असन्तुष्ट जनजाती तथा मधेशी नेताहरुलाई पार्टीलाई कमजोर बनाउने गरी अभिव्यक्ति नदिन पनि आग्रह गर्नुभएको छ । पार्टीले जनजाती तथा मधेशी नेताहरुलाई उचित स्थान दिँदै आएको दावी गर्दै जनजाती तथा मधेशी नेताहरुले एमालेलाई कमजोर बनाउने गरी अभिव्यक्ति दिनु उनीहरुको लागि पनि राम्रो नहुने बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कांग्रेस नेता डा.शेखर कोइराला निकट नेताहरूको भेला सुरु भएको छ । केही बेरअघि बत्तीसपुतलीस्थित अनुपम फुडल्यान्डमा कोइराला पक्षीय

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले आगामी प्रदेश तथा प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा विद्युतिय मतदान यन्त्र (इभीएम) प्रयोग गर्ने भए साउन मसान्तसम्म व्यवस्था

काठमाडौँ । त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल (टिआइए) भएर थप दुई अन्तर्राष्ट्रिय एयरलाइन्सले नियमित उडान गर्ने भएका छन् । थाइल्याण्डको थाई स्माइल

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्ष सकिन अब १६ दिन बाँकी छ । सरकारले चालु आवमा रु तीन खर्ब ७८ अर्ब नौ