सम्मेलनमा सरकारको संलग्नता प्रति काँग्रेसको आपत्ति

१७ मंसिर २०७५, सोमबार ०१:११ मा प्रकाशित

काठमाडौँ, १६ मङ्सिर । नेपाली काङ्ग्रेसले अन्तर्राष्ट्रिय गैरसरकारी संस्थाको आयोजनामा काठमाडौँमा भइरहेको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलनमा सरकारसमेत आयोजकको भूमिकामा संलग्न भएको भनी आरोप लगाएको छ ।

प्रमुख प्रतिपक्षी दल काङ्ग्रेसले आज पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा पार्टी प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले पार्टीको केन्द्रीय कार्यसमितिको आजको बैठकले सम्मेलनमा सरकारको संलग्नता संविधानविपरीत भएको र राज्यको साधन एवं स्रोतको दुरुपयोग भएको भनी दुःख व्यक्त गरेको जानकारी दिनुभयो ।

बैठकले योगदानमा आधारित सामाजिक सुरक्षा ऐनको सफलता भड्किलो शैलीको प्रचारले होइन परिपक्व र जिम्मेवार ढङ्गको व्यवस्थापकीय कुशलताबाट सम्भव हुने व्यावहारिक यथार्थप्रति सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ । निर्णयमा भनिएको छ, “सरकार, रोजगारदाता र श्रमिक तीनवटै पक्षको उत्साहवद्र्धक भूमिकाबाट मात्र यसको सफल कार्यान्वयन हुने भरोसा प्रकट गर्दै प्रमुख प्रतिपक्षका रुपमा यसको सफलताका लागि काङ्ग्रेसको खबरदारी एवं आवश्यक साथ दुवै रहनेछ ।”

काङ्ग्रेसको सरकारका श्रममन्त्रीले सदनमा पेश गरेको विधेयक अहिले कार्यान्वयनको चरणमा प्रवेश गरेको जिकिर पनि प्रवक्ता शर्माले गर्नुभयो । सो विषय नेपाल ट्रेड युनियन काङ्ग्रेसले २०४८ देखि उठाउँदै आएको बताउँदै उहाँले भन्नुभयो, “श्रमिक क्षेत्र नै मुख्य बधाईको पात्र छ, काङ्ग्रेसका तर्फबाट हामी सम्पूर्ण श्रमिकलाई बधाई दिन चाहन्छौँ ।”

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएका एमाले सांसद कारबाहीमा परेका छन् । नेकपा एमाले महाधिवशेन आयोजक कमिटीको

नेपाली कांग्रेस काभ्रेपलाञ्चोकले २० हजार क्रियाशील सदस्यता बनाएको छ । यसका लागि पुराना सदस्यता नवीकरणसँगै नयाँ सदस्यता प्रदानसमेत गरी दोब्बर