सहमतिका लागि दलिय छलफल सुरुवात : नेताहरु

१० श्रावण २०६९, बुधबार १५:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० साउन । विद्यमान राजनीतिक गतिरोध अन्त्यका लागि दलिय छलफल सुरु भएको एकीकृत माओवादी, नेपाली कांग्रेस र एमालेका नेताहरुले बताएका छन् । एमाले मुख्यालय बल्खुमा आज बसेको यी तीन दलका संयुक्त बैठकबाट बाहिरिदै गर्दा बैठकमा सहभागि नेताहरुले यस्तो बताएका हुन् ।
बैठकको बारेमा जानकारी दिँदै उनीहरुले आजको बैठकले दलहरुबीच सहमति खोज्ने नयाँ कार्यको थालनी भएको प्रतिक्रिय दिए । बैठकको बारेमा जानकारी दिँदै एमाओवादीका नारायणकाजी श्रेष्ठ, काँग्रसमा कृष्ण सिटौला र एमाले महासचिव इश्वर पोखरेलले संयुक्त रुपमा सहमतिका लागि छलफलको थालनी भएको प्रतिक्रिय दिए ।
उनीहरुले बैठकमा संविधानका विवादित अन्तरबस्तु, राष्ट्रिय सहमतिको सरकार र संविधान जारी गर्ने प्रकृयाका बारेमा छलफल भएको बताए । त्यस्तै संविधान जारी गर्ने प्रकृयाका सम्बन्धमा नयाँ निर्वाचनमा जाने भए त्यसमा संसद वा संविधानसभाको निर्वाचन के को गर्ने वा सबै विवादित विषहरुमा सहमति खोजेर केही समयका लागि संविधानसभाको पुनस्थापना गर्ने की भन्ने विषयमा पनि छलफल भएको बताएका छन् ।
स्रोतका अनुसार बैठकमा माओवादीले निर्वाचनको मिति सार्नु पर्ने प्रस्ताव अघि सारेको थियो भने कांग्रेस एमालेले सबै भन्दा पहिले सरकार परिवर्तन गर्नु पर्ने विषयमा अडान लिएका थिए । काँग्रेस एमालेले हालको निर्वाचन घोषणा नै असंबैधानिक रहेकाले सहमतीय सरकार बनेपछि मात्र निर्वाचनसम्वन्धि कानुनको संशोधनपछि मात्र निर्वाचनको अर्को मिति तय गर्ने अडान राखेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा १० दिन थप भएको छ । यसअघि जारी गरिएको निषेधाज्ञाको आदेशको अवधि आइतबार सकिएपछि काठमाडौं,

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका