प्रतिरोधका लागि बन्दुक उठाउँछौं : चन्द

१० श्रावण २०६९, बुधबार १२:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० साउन । नेकपा–माओवादी सचिव तथा जनसेवक केन्द्रका इन्चार्ज नेत्रविक्रम चन्दले बन्दुक उठाउने चेतावनी दिएको छ । चितवनको भरतपुरमा आज आयोजना गरेको कार्यक्रममा सचिव चन्दले राष्ट्रियताका विषयलाई लिएर गरिने आन्दोलनमा राज्यले दमन गर्न खोजे प्रतिरोधका लागि बन्दुक उठाइने बताएका हुन् ।

कार्यक्रममा विभिन्न सययमा नेपाल सरकारले भारत सरकारसंग राष्ट्रघात हुनेगरी गरिएका सबै खाले गरिएका सन्धी सम्झौता बिरुद्ध पार्टीले तत्कालै चरणबद्ध आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनीक गर्ने पनि जानकारी दिए । उनले विप्पा, उपल्लो कर्णाली, अरुण तेस्रो र कोसी बाँध जस्ता सम्झौता खारेजीका लागि आन्दोलन गर्न लागिएको जानकारी दिए । राज्यका विभिन्न क्षेत्रबाट भइरहेका भ्रष्टाचार, कालोबजारी, चेलिबेटी बेचबिखन र लुटपाट बिरुद्ध पनि प्रभावकारी संघर्ष संचालन गर्ने जानकारी गराए । राजनीतिक निकासका लागि नेकपा–माओवादीले अघि सारेको सर्वपक्षीय गोलमेच सभा र अन्तरिम सरकारलाई उपयुक्त र बस्तुवादी विकल्प रहेको चन्दको तर्क थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गएराति आएको हुरीबतासले धनमालको क्षति भएको छ । प्रारम्भिक सूचनानुसार जिल्लामा ५० घरको छाना उडाएको जानकारी रेडक्रसले जनाएको छ ।

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप ९०० जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । फेला परेकोमा काठमाडौँ उपत्यकामा

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौँ । कर्णाली प्रदेश सरकारमा मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीको पक्षमा मतदान गर्ने नेकपा एमाले (नेपाल-खनाल पक्ष) का चार जना सांसदहरूलाई कारबाही