सरकार र ललितपुरको सुन्दरीघाटका वासिन्दा बीचको वार्ता निस्कर्ष विहीन

९ श्रावण २०६९, मंगलवार ०९:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ साउन । ललितपुरको सुन्दरीघाटमा सुकुम्बासी राख्ने सरकारको तयारीविरुद्ध आन्दोलनमा उत्रीएका स्थानिय वासिन्दालाई केही समय पर्खिन आग्रह गरेको छ । आज बिहान प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयमा भएको वार्तामा कुरा नमिलेपछि सरकारले केही समय पर्खिन आग्रह गरेको हो । स्थानीयबासीन्दाको प्रतिनिधित्व गर्दै गएको वार्ता टोलीले सुन्दरीघाटको विकल्प खोज्न आग्रह गरेको थियो । सरकार तर्फबाट प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव लिलामणी पौडेलले सरकारले अस्थायी रुपमा बसोवास मिलाउन खोजेकाले केही समय बस्न दिन आग्रह गर्नु भएको थियो । तर, संघर्ष समितिले आफ्नो अडान नछाडेपछि पौडेलले आजै प्रधानमन्त्रीसँग छलफल गरेर सरकारको धारणा जानकारी गराउने बताउनु भएको वार्ता टोलीका सदस्य नेकपा एमाले जिल्ला समिति उपाध्यक्ष हरीकृष्ण व्यन्जानकारले सीआइएनलाई जानकारी दिनुभयो । थापाथलीबाट उठाइएका सुकुम्बासीलाई सरकारले सुन्दरीघाटमा अधिग्रहण गरेको जग्गामा बसाउने तयारी गरेपछि ललितपुरका बासिन्दाहरुले विरोध जनाउँदै बन्दको आह्वान गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन