ललितपुर बन्द फिर्ता

८ श्रावण २०६९, सोमबार २०:२८ मा प्रकाशित


काठमाडौं, ८ साउन । सरकारले माग पूरा गर्ने आश्वासन दिएपछि तीनदिने ललितपुर बन्दको भोली अन्तिम दिनको बन्द आन्दोलनकारीले फिर्ता लिएका छन् । थापाथलीका सुकुम्बासीलाई जबर्जस्ती सुन्दरीघाटमा सुकुम्बासी राख्ने सरकारी निर्णय फिर्ताको माग राखेर ललितपुरबासी केही समययता आन्दोलनमा छन् भने हिजो आइतबारदेखि तीनदिने बन्द कार्यक्रम आयोजना गरिएको थियो । भोली मंगलबार नागपञ्चमीसमेत परेकोले पनि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता लिएको संघर्ष समितिका सदस्य सूर्यमान महर्जनले जानकारी दिए । सरकारले वार्तामा बोलाएकाले भोली मंगलबारकै दिन वार्ता हुन सक्ने सम्भावना रहेको उनले बताए । वार्ता नभई मागको बेवास्ता गरेमा योभन्दा कडा आन्दोलनमा उत्रने पनि उनले जानकारी दिए । सरकारले सुन्दरीघाटमा थापाथलीबाट विस्थापित २३ सुकुम्वासी परिवारलाई बसाउन टहरा निर्माण गरेपछि स्थानीयले त्यसको बिरोधमा आन्दोलन थालेका हुन् ।
बन्दको दोस्रो दिन आज धोविघाटमा बन्दकर्ता र प्रहरीबीच झडप भयो भने प्रहरीले अश्रगग्यास समेत प्रहार गरेको छ । सोमबार सहरभित्र र चक्रपथमा समेत सवारी चलेनन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो