राष्ट्रियताविरोधि पाठ पढाएको आरोपमा बसमा आगजनी

८ श्रावण २०६९, सोमबार १४:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ८ साउन । चर्को शुल्क असुलेको लगायतका मुद्धामा देशभरका प्लस टु बन्द गराउंदै आएको नेकपा(माओवादी निकट अखिल क्रान्तिकारी संगठनले आज विहानै धरानस्थित दिल्ली पब्लिक स्कूलका दुईवटा बसमा आगजनी र तोडफोड गरेर क्षति पुर्‍याएका छन् । सुनसरीको इटहरीबाट विद्यार्थी बोकेर धरानतर्फ गइरहेको बेला धरान र हासपोसाको सिमानामा पर्ने सेउती पुलमा रोकेर स्कूल बसमा आगजनी र तोडफोड गरिएको हो । दिल्ली पव्लिकका तीन बसमध्ये एउटामा आगजनी, अर्कोमा तोडफोड र अर्को एउटालाई केही नगरी छाडेको धरानबाट प्राप्त समाचारमा जनाइएको छ। आन्दोलनकारीहरुले विद्यार्थीलाई बसबाट ओरालेर बसमा क्षति पुर्‍याएका थिए ।
बसमा आगजनी र तोडफोड पछि अखिल क्रान्तिकारीका कोचिला राज्य समितिका संयोजक प्रल्हाद राउतले घट्नाको जिम्मा लिदै केन्द्रीय निति अनुसार उक्त स्कूललाई कारवाही गरेको बताइएको छ । उनले राज्यले निर्धारण गरेको पाठ्यक्रम भन्दा बाहिरको पुस्तक पढाएर मुलुककको राष्ट्रियतामाथि नै आंच आउने काम गरेकोले कारवाही गरेको, पूर्वको सवैभन्दा महँगो शुल्क लिएर पनि कर्मचारीहरुको श्रम शोषण गरेको र प्राचार्य भारत सरकारद्धारा नियुक्त भई विदेशीकरणमा प्रत्यक्ष सम्लग्न भएकाले चेतावनीको रुपमा कारवाही गरेको राउतले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।

काठमाडौँ । मुलुकमा फेरि कोभिड–१९ का सङ्क्रमितहरूको सङ्ख्या दिनदिनै बढ्दै गएको अवस्थामा सङ्क्रमितलाई राख्न सकिने ‘होल्डिङ सेन्टर’ भने अझै निर्माण हुन

काठमाडौँ ।  देशमा आर्थिक अराजकता बढ्दो छ, जताततै लुटतन्त्र, कमिसनतन्त्र र भ्रष्टाचार व्याप्त छ, सरकारले भ्रष्टाचार र अनियमितता रोक्न नसक्दा सार्वजनिक