सरकारको सुकुम्बासी बसाउने तयारीको विरोधमा ललितपुर बन्द दोस्रो दिन पनि जारी

८ श्रावण २०६९, सोमबार १०:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ साउन । ललितपुरको सुन्दरीघाटमा सुकुम्बासी राख्ने सरकारको तयारीविरुद्ध स्थानीयबासीले गरेको ललितपुर बन्दको दोस्रो दिन आज पनि यहाँको जनजीवन प्रभावित भएको छ । बन्दका कारण विहानैबाट सवारीका साधन नचलेको ट्राफिक प्रहरीले जनाएको छ । आफूहरुको मागको बारेमा सरकारले उचित निर्णय नगरेसम्म विरोध र बन्द जारी रहने स्थानीयबासीको भनाइछ । बन्दको अवज्ञा गरेकोभन्दै हिजो बन्दकर्ताले करिब एक दर्जनबढि सवारी साधनमा तोडफोड गरेका थिए । थापाथलीबाट उठाइएका सुकुम्बासीलाई सरकारले सुन्दरीघाटमा अधिग्रहण गरेको जग्गामा बसाउने तयारी गरेपछि ललितपुरका बासिन्दाहरुले विरोधजनाउँदै बन्दको आह्वान गरेका हुन् । सरकार विरुद्धको मोर्चाबन्दीमा सहभागी राजनीतिक दलहरुले पनि ललितपुरबासीको मागमा समर्थन गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको