बैद्यसमूहको विद्यार्थी संगठनको कारण देशैभरीका निजी उच्च मावि आज पनि बन्द

८ श्रावण २०६९, सोमबार १०:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ साउन । नेकपा–माओवादी निकट विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियु क्रान्तिकारीले आह्वान गरेको बन्दका कारण आज दोस्रो दिन पनि देशभरका निजी उच्च माविको पठनपाठन प्रभावित भएको छ । बन्दका कारण देशभरका ५ सय ७ निजी उच्च माविमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुको पठनपाठन प्रभावित बनेको हो ।
विदेशी नाम खारेज गरी नेपाली राष्ट्रियता झल्किने नाम राख्नुपर्ने,उच्च माध्यामिक शिक्षा परिषद्सँग भएको सहमति कार्यान्वयन गरिनुपर्ने लगायत माग राखेर मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा– माओवादी पार्टीको विद्यार्थी सङ्गठनले निजी विद्यालय बन्द आह्वान गरेको हो । संगठनका संयोजक शरद रसाइलीले निजी विद्यालय र कलेजले लिएका शुल्क वैज्ञानिक हुनुपर्ने, दर्ता नगरी सञ्चालन गरिएका निजी विद्यालयको सम्बन्धन खारेज गर्नुपर्ने माग आफूहरुले उठाएको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन