राष्ट्रपति दबावमा

८ श्रावण २०६९, सोमबार ०७:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ साउन । मुलुकको अभिभावकीय भूमिका चित्तबुझ्दोगरी निर्वाह गर्न नसकेको भनी आफै असन्तुष्ट रहेका राष्ट्रपति डा. रामवरण यादव थप दबावमा पर्नुभएको छ । नेपाली कांग्रेसका शीर्ष नेताहरुले हिजो उहांसंग भेटेर वर्तमान राजनीतिक समस्याको समाधानबारे छलफल गर्ने क्रममा राष्ट्रपति आफ्नो भूमिकामा सुस्त रहेको संकेत गरेपछि राष्टपति दबावमा पर्नुभएको हो । उक्त भेटघाटमा पार्टी सभापति सुशील कोइराला, वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवा र उपसभापति पौडेल सहभागी हुनुहुन्थ्यो ।

घोषित निर्वाचनका लागि संविधान र कानुन संशोधन गर्न सरकारलाई दिइएको समयसिमा सकिएपछि राष्ट्रपतिलाई भेटगर्न गएका कांग्रेस नेताहरुले सरकारले नयाँ निर्वाचनका लागि घोषणा गरेको मितिमा निर्वाचन हुन नसक्ने र चुनावका लागि आवश्यक कानुन संशोधनका लागि निर्वाचन आयोगले दिएको समयसिमा सकिएको भनी राष्ट्रपतिको ध्यानाकर्षण गराएका थिए । यसलाई राष्टपतिले आफूलाई सक्रिय हुन परोक्ष तवरमा आग्रह गरेको रुपमा बुझ्नुभएकाले दबाव महसुस गर्नुभएको स्रोतको कथन छ । उक्त भेटपछि नेपाली कांग्रेस उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले वर्तमान राजनीतिक समस्या समाधानका लागि संविधान संरक्षकको हैसियतले राष्ट्रपतिको भूमिका के हुन सक्छ त्यो उहाँले नै सोच्ने विषय हो भन्ने प्रतिक्रिया दिनुभएको छ, जसलाई विश्लेषकहरुले अर्थपूर्ण रुपमा लिएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।