अबको सरकार कांग्रेसको नेतृत्वमाः सभापति कोइराला

७ श्रावण २०६९, आईतवार १८:०० मा प्रकाशित

काभ्रे, ७ साउन । नेपाली काँग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले अबको सरकारको नेतृत्व नेपाली काँग्रेसले नै लिने दाबी गर्नुभएको छ । आज काभ्रेको बनेपामा ३० औँ बीपी स्मृति दिवसको अवसरमा काँग्रेस काभ्रेले आयोजना गरेको कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उहाँले कुर्सीका निम्ती नभइ देशमा अमनचयन ल्याउनकै लागि भएपनि काँग्रेस नेतृत्वको सरकार अपरिहार्य रहेको दाबी गर्नुभयो । नेपालमा सबै किसिमका तानाशाहको अन्त्य भइसकेको उल्लेख गर्दै सभापति कोइरालाले प्रजातन्त्र र लोकतन्त्रलाई आत्मसात गर्न नसके माओवादीको पनि राजा ज्ञानेन्द्रको जस्तै स्थिति आउने दाबी गर्नुभयो । त्यस्तै कार्यक्रममा सहभागि हुन आइपुग्नुभएका महामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौलाले अध्यादेशमार्फत शासन ल्याएर देश चलाउन खोज्नु नेपाली जनताका लागि अभिषाप हुने ठोकुवा गर्नुभयो । राष्ट्र निर्माणका लागि काँग्रेसले ठोस निर्णय लिनुपर्ने बेला आइसकेको भन्दै सिटौलाले माओवादी आफुलाई कहिल्यै सुधार्नेतर्फ नलागेको आरोप लगाउनुभयो । त्यस्तैगरी केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्वअर्थमन्त्री रामशरण महतले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले कुर्सी नछाडेसम्म सहमती नहुने भन्दै नयाँ सरकार गठनका लागि राष्

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड)ले सरकारको नेतृत्व गर्नेहरु राष्ट्रिय हित विपरीतका गतिविधिमा लागेको आरोप लगाएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष महन्थ ठाकुरलगायतका नेताहरुबीच छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास

काठमाडौं । सत्ता समीकरणबारे नेपाली कांग्रेस र माओवादी केन्द्रसँग वार्ता चलिरहेका बेला जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले