सरकारलाई निर्वाचनको आयोगको फेरि सात दिने अल्टिमेटम

७ श्रावण २०६९, आईतवार १७:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ साउन । निर्वाचन आयोगले जतिसक्दो छिटो संविधान संसोधन गर्न प्रमुख राजनीतिक दलहरुलाई आग्रह गरेको छ । आज प्रमुख राजनीतिक दलका शीर्ष नेताहरुसँग आयोगमा भएको छलफलमा कार्यवहाक प्रमुक निर्वाचन आयुक्त निलकण्ठ उप्रेतिले बढीमा एक साताभित्र संविधान संसोधन गर्न दलहरुलाई आग्रह गर्नुभएको हो । जवाफमा राजनीतिक दलका नेताहरुले आफूहरु छिट्टै सहमतिमा पुग्ने बताएका छन् । छलफलमा एकीकृत माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले आफूहरु सहमतिको प्रयासमा रहेको भन्दै अझै केही दिन पर्खिन आग्रह गर्नुभएको छ । तर विपक्षी दलहरुले सहमति नभईकन निर्वाचन संभव नहुनेभन्दै  सहमति बेगर कानुन संसोधन हुन नसक्ने बताएका छन् । निर्वाचन आयोगले संविधान संसोधनका लागि तोकेको समय सिमा आज सकिएपछि दलहरुको ध्यानाकर्षण गराउन आज छलफलका लागि बोलाएको हो । छलफलमा एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरु सहभागी थिए । अन्तरिम संविधान २०६३ मा नयाँ संविधानसभा चुनावको बारेमा कुनै पनि व्यवस्था नभएकाले सरकारले तोकेको मिति मंसिर ७ गते चुनाव गराउन संविधान संसोधन गर्नुपर्ने हुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न