सरकारलाई निर्वाचनको आयोगको फेरि सात दिने अल्टिमेटम

७ श्रावण २०६९, आईतवार १७:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ साउन । निर्वाचन आयोगले जतिसक्दो छिटो संविधान संसोधन गर्न प्रमुख राजनीतिक दलहरुलाई आग्रह गरेको छ । आज प्रमुख राजनीतिक दलका शीर्ष नेताहरुसँग आयोगमा भएको छलफलमा कार्यवहाक प्रमुक निर्वाचन आयुक्त निलकण्ठ उप्रेतिले बढीमा एक साताभित्र संविधान संसोधन गर्न दलहरुलाई आग्रह गर्नुभएको हो । जवाफमा राजनीतिक दलका नेताहरुले आफूहरु छिट्टै सहमतिमा पुग्ने बताएका छन् । छलफलमा एकीकृत माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले आफूहरु सहमतिको प्रयासमा रहेको भन्दै अझै केही दिन पर्खिन आग्रह गर्नुभएको छ । तर विपक्षी दलहरुले सहमति नभईकन निर्वाचन संभव नहुनेभन्दै  सहमति बेगर कानुन संसोधन हुन नसक्ने बताएका छन् । निर्वाचन आयोगले संविधान संसोधनका लागि तोकेको समय सिमा आज सकिएपछि दलहरुको ध्यानाकर्षण गराउन आज छलफलका लागि बोलाएको हो । छलफलमा एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरु सहभागी थिए । अन्तरिम संविधान २०६३ मा नयाँ संविधानसभा चुनावको बारेमा कुनै पनि व्यवस्था नभएकाले सरकारले तोकेको मिति मंसिर ७ गते चुनाव गराउन संविधान संसोधन गर्नुपर्ने हुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार