डुबानबाट २२ घरपरिवार विस्थापित

१८ असार २०७५, सोमबार २३:२९ मा प्रकाशित

धनगढी, १८ असार । अविरल वर्षाका कारण कैलालीको दक्षिणपूर्वी क्षेत्रमा नदीमा बढेको पानी गाउँमा पस्दा भजनी नगरपालिका र आसपासका २२ घर परिवार विस्थापन भएका छन् ।

सो क्षेत्रका काँन्द्रा, काँडा र पथरैया नदीमा बढेको पानी गाउँमा पसेपछि विस्थापन भएका भजनी नगरपालिका, पुलियापुर गाउँका १४ घरपरिवार र धामीधारा गाउँका आठ परिवारलाई उद्धार गरी सुरक्षित स्थानमा राखिएको इलाका प्रहरी कार्यालय हसुलियाका प्रहरी निरीक्षक राजेन्द्रबहादुर चन्दले बताउनुभयो ।

यसैगरी भजनी आसपासको हुलाकी राजमार्गदेखि उत्तरतर्फका लालबोझी, नौबस्ता, कुटी, काँडालगायत गाउँका झण्डै २०० घरमा पानी पसेपछि प्रभावित भएका छन् । “कतिपयलाई स्थानीय क्षेत्रमा बनाइएको ‘सेफ हाउस’ मा राखिएको छ”, प्रहरी निरीक्षक चन्दले भन्नुभयो, “अन्य कतिपय परिवारले हुलाकी राजमार्गलाई ‘सेल्टर’ का रुपमा प्रयोग गरेका छन् ।” सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी जनकराज भट्टले जिल्लाका बाढी डुबानका जोखिम क्षेत्र पहिचान गरी पूर्वतयारीस्वरुप सबैलाई तयारी अवस्थामा राखिएको जानकारी दिनुभयो ।

कैलालीको दक्षिणी भेगमा पूर्वपश्चिम हुँदै निर्माण गरिएको हुलाकी राजमार्गले कतिपय क्षेत्रमा डुुबानको समस्या निम्त्याउने गरेकामा होचो भागमा बस्ने कतिपय बस्तीका बासिन्दाका लागि भने राजमार्गले ‘सेल्टर’ का रुपमा काम गरेको छ । गत वर्ष बाढीका समयमा भजनी क्षेत्रका सयांैँ परिवारले करीब तीन हप्तासम्म हुलाकी राजमार्गमै त्रिपाल टाँगेर बास बस्नुपरेको थियो । ठूलो वर्षा हुने सम्भावना अझै रहेकाले नदी तटीय क्षेत्रका बस्तीलाई सजग रहन जल तथा मौसम विज्ञान विभाग स्थानीय कार्यालयले आग्रह गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)ले परोपकारी गतिविधि सञ्चालन गर्न ‘एनआरएनए फाउन्डेसन’ स्थापना गरेको छ । फाउन्डेसनको प्रस्तावित अध्यक्षमा संघका पूर्वअध्यक्ष एवं

काठमाडौँ । सरकारले विभिन्न पाँच देशमा वैदेशिक अध्ययन स्वीकृति पत्र (नो अब्जेक्सन लेटर) दिन रोक लगाएको छ । मुलुकमा कोभिड-१९

काठमाडौँ । नेकपा एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच भेटवार्ता भएको छ । उनीहरुबीच

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार