देशभरका निजी प्लसटु बन्द

७ श्रावण २०६९, आईतवार ११:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ साउन । नेकपा–माओवादी निकट विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियु (क्रान्तिकारी) आह्वान गरेको बन्दका कारण देशभरका निजी विद्यालयहरुको पठनपाठन प्रभावित भएको छ । क्रान्तिकारीले आज र भोलि देशभरका निजी उच्च मावि बन्दको आह्वान गरेको छ । बन्दबाट देशभरका ५ सय ७ निजी उच्च माविमा प्लस टु अध्ययनरत विद्यार्थीहरु पढ्नबाट बन्चित भएका छन् । विदेशी नाम खारेज गरी नेपाली राष्ट्रियता झल्किने नाम राख्नुपर्ने, उच्च माध्यामिक शिक्षा परिषद्सँग भएको सहमति कार्यान्वयन गरिनुपर्ने लगायत माग राखेर मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा– माओवादी पार्टीको विद्यार्थी संगठनले बन्द आह्वान गरेको हो । संगठनका संयोजक शरद रसाइलीले यसअघि पनि विभिन्न चरणमा निजी उच्च माविका विभिन्न सङ्गठन र विद्यालयका सञ्चालकसँग भएका सहमति कार्यान्वयन हुनुपर्ने माग पूरा नभएपछि आन्दोलनमा उत्रन बाध्य भएको बताउनुभयो । संगठनले निजी विद्यालय र कलेजले लिएका शुल्क वैज्ञानिक हुनुपर्ने, दर्ता नगरी सञ्चालन गरिएका निजी विद्यालयको सम्बन्धन खारेज गर्नुपर्ने माग राखेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।