तीनदिने ललितपुर बन्दको पहिलो दिन ललितपुर ठप्प

७ श्रावण २०६९, आईतवार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ साउन । थापाथलीमा नदी किनारका सुकुम्बासीलार्इ ललितपुरको सुन्दरीघाटमा सार्ने सरकारी तयारीको विरोध गर्दै आएका स्थानीयबासीले तीनदिन ललितपुर बन्दकोको घोषणा गरेका छन् । सो बन्दका कारण आज ललितपुर ठप्प छ भने विहानै बन्दकर्ता र प्रहरीबिच सुन्दरीघाटमा झडप भएको छ । बन्द खुलाउन प्रहरीले गरेको प्रयासका क्रममा झण्डै ३ दर्जन भन्दा बढि बन्दकर्तालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।
मल पोखरी बनाउन भन्दै अधिग्रहण गरिएको जग्गामा सुकुम्बासी राख्न नदिने मलपोखरी संघर्ष समितिका संयोजक सूर्यमान महर्जनले जानकारी दिए । सरकारले सुन्दरीघाटमा टहरा बनाएपनि स्थानीयको विरोधपछि सुकुम्बासी सार्न सकेको छैन । तथापि सुकुम्बासीलाई त्यहां जसरी पनि सार्ने अडानमा सरकार रहेको छ भने कुनै हालतमा बस्न नदिने स्थानीयवासीको प्रयास देखिन्छ । अरु मुद्दामा बिभाजित हुने राजनीतिक दलहरु यस मामलामा एकमत देखिएका छन् भने सरकारको यस कदमको विरोधका लागि गठित स्थानीय संघर्ष समितिको अगुवाई नै माओवादीले गरेको छ

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा