कांग्रेसले राजनीतिक सङ्कटको निकास दिन्छ : कोइराला

६ श्रावण २०६९, शनिबार १८:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ साउन । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले बिपीको राष्ट्रिय एकता, मेलमिलाप र सहकार्यको बाटोबाट अहिलेको राजनीतिक सङ्कटको निकास कांग्रेसले नै दिने बताएका छन् ।
बिपी स्मृति दिवसको उपलक्ष्यमा नेपाली कांग्रेस काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ५ को आयोजनामा राजधानीमा मङ्गलादेवी स्मृति भवनको उद्घाटन तथा वृक्षरोपण कार्यक्रममा सभापति कोइरालाले एउटा कुरा बोल्ने र अर्को काम गर्ने दोधारे प्रवृत्ति त्याग्न माओवादी नेताहरूलाई आग्रह गरे ।
‘अरुलाई मूर्ख बनाउने र धोखा दिने काम छोडनुस्, मुखले जे बोलेको हो सबैले विश्वास गर्ने गरी त्यसलाई व्यवहारमा लागु गर्नुस्,’ सभापति कोइरालाले भने । शान्ति, संविधान र राजनीतिक सङ्कटको निकासका लागि सबै दल सहमतिमा आउनुको विकल्प नभएको दोहो¥याउँदै सभापति कोइरालाले काँग्रेसले वार्ता र सङ्घर्षका कार्यक्रमलाई एकसाथ लिएर अघि बढेको बताए ।
महामन्त्री कृष्ण सिटौलाले काँग्रेसले आफ्नो स्पष्ट दृष्टिकोणका साथ शान्ति, संविधान र राजनीतिक सङ्कटको निकास छिट्टै दिने बताए । ‘सरकारले गरेको निर्वाचनको घोषणा संविधानसभा भङ्ग गरेर सत्ता लम्बाउने अभिप्रायले भएको हो तर यसमा माओवादी अहिले आफैँ फसेको छ, अडकेको राजनीतिलाई काँग्रेसले गति दिन्छ,’ महामन्त्री सिटौलाले भने ।
केन्द्रीय सदस्य नरहरि आचार्यले चुनाव गर्ने मनसाय भएको भए सबैसँग परामर्श हुन्थ्यो तर नगर्ने अभिप्रायले सरकारले चुनाव घोषणा गरेको हो भन्दै सानो सङ्ख्याको संरचनामा संविधानसभा र संसदको बेग्लाबेग्लै निकाय रहने गरी चुनाव गर्न उपयुक्त हुने धारणा राखे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका