आज बीपी कोइरालाको ३० औं स्मृति दिवस

६ श्रावण २०६९, शनिबार ०९:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ साउन । आज ३० औं बीपी स्मृति दिवस । जननायक बीपी कोइरालाको सम्झनामा आज स्वदेश र विदेशमा समेत नेपालीहरुले विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाउंदै छन् । महामानवका रुपमा समेत चिनिनुहुने प्रजातान्त्रिक आन्दोलनका अगुवा बीपी कोइरालाको जन्म वि.सं. १९७१मा भएको थियो भने वि. स.ं २०३९ साल साउन ६ गते अर्थात् आजकै दिन उहांको निधन भएको हो । राष्ट्रियता लोतकन्त्र र समाजबादको पक्षमा जीवनभरी संघर्ष गर्नुभएका कोइराला ०१५ सालमा भएको चुनावमा नेपाली कांग्रेसले बहुमत ल्याएपछि पहिलो जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री हुनु भएको थियो । नेपाली साहित्यमा पनि गहन र मौलिक स्थान बनाउनुभएका कोइरालाको जेल जर्नल, नरेन्द्र दाई, सुम्निमा, मोदी आईनलगायत दर्जनौ कृतिहरु प्रकाशित छन् । विशेषगरी नेपाली कांग्रेस र कांग्रेस निकटका विभिन्न संघसंगठनहरुले आज विभिन्न कार्यक्रम गरी विपी स्मृति दिवस मनाउंदै छन् । ३० औं स्मृति दिवसका अवसरमा कांग्रेसले केन्द्रीय कार्यालय, ललितपुरमा बीपीको तस्वीरमा माल्यापर्णको कार्यक्रम आयोजना गर्दैछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । आन्तरिक किचलोका कारण बिभाजनको अन्तिम बिन्दुमा पुगेको बेला सत्तारुढ नेकपा एमालेको दशौं महाधिवेशन आयोजक समितिको बैठक आज बस्दैछ

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको