सञ्चारमाध्यम समावेशी भएन : भण्डारी

५ श्रावण २०६९, शुक्रबार १५:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ साउन । राष्ट्रिय मधेश समाजवादी पार्टीका राष्ट्रिय अध्यक्ष शरतसिंह भण्डारीले सञ्चारमाध्यमहरु समाबेशी हुनु पर्ने बताएका छन् । उनले सञ्चारमाध्यमले मधेशको पहिचान र स्थान सुरक्षित गर्न नसके राष्ट्रिय एकता, अखण्डता र सार्वभौमसत्तालाई मजबूत बनाउन नसक्ने पनि बताए ।
साम्प्रादायिक सञ्चार, विखण्डनको पूर्वाधार र समावेशी सञ्चार एकताको आधार भन्ने नाराका साथ पाँचबुँदे माग लिएर राजधानीको मधेश मिडिया हाउसमा रिले अनसनमा बसेका मधेशी सञ्चारकर्मीसँगमा अध्यक्ष भण्डारीले सञ्चारुमाध्यमहरुमा संरचनागत समावेशी मात्र नभएर विषय वस्तुको दृष्टिले पनि समावेशी हुनु पर्नेमा जोडदिए । उनले भने, ‘बहुसांस्कृतिक, बहुभाषिक र समग्रमा एउटा राष्ट्रको चरित्र बोकेको मधेशलाई तराईको रुपमा मात्र चित्रित गर्नु पूर्वाग्रही मानसिकता भएको भन्दै अध्यक्ष भण्डारीले सञ्चारमाध्यमहरुले भाषा र भेषभूषालाई मात्र नभई मधेशको अधिकार, आत्मनिर्णय र स्वशासनको पक्षमा पनि वकालत गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।
संघीयताले विखण्डन ल्याउने झूठा र कपोलकल्पित समाचारले गलत सन्देश जाने तर्फ सचेत गराउँदै भण्डारीले चुरे संरक्षण, वन विनास र मधेशको मरुभूमिकरण आदिजस्ता सवालले सञ्चारमाध्यममा स्थान पाउन नसकेको औंल्याए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) माधव समूहको केन्द्रीय सदस्यहरुको बैठक जारी छ । काठमाडौंको बुद्धनगरस्थित एक पार्टी प्यालेसमा बसिरहेको

काठमाडौं । संयुक्त अरब इमिरेट्स (युएई) ले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएका नेपालीलाई प्रवेश खुला गरेको छ । युएईले आजदेखि लागू हुने