कुर्सीमा उक्लने आँट छैन भने मैदान छाडिदेउ : ओली

५ श्रावण २०६९, शुक्रबार १५:०३ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ५ साउन । संविधान निर्माणका बाँकी काम सकेर नयाँ संविधान जारी गर्ने अधिकार दिएर व्यवस्थापिका संसदको निर्वाचन गरिनु पर्ने एमाले नेता केपी ओलीले बताएका छन् । स्थायी समितिले संविधानसभाको पुनःस्थापना भन्दा नयाँ निर्वाचन नै उत्तम भनेर निर्णय गरे पनि पार्टीले चाहेको निर्वाचनबारे स्पष्ट नपारिहरको अवस्थामा नेता ओलीले यस्तो धारणा सार्वजनीक गरेका हुन् ।

राजनीतिक सहमतिका आधारमा सहमतीय सरकार निर्माण गरी कानूनी अड्चन हटाएर त्यही सरकारले निर्वाचन गराउनुपर्ने उनको तर्क थियो ।  राजधानीमा प्रेस चौतारीले गरेको कार्यक्रममा बोल्दै नेता ओलीले सहमतिको सरकार निर्माणका लागि पहल भइरहेकाले चाँडै सहमतिको वातावरण निर्माण हुने विश्वास समेत व्यक्त गरे । उनले कांग्रेसले प्रधानमन्त्रीका लागि नाम नदिएकाले बाबुराम भट्टराईको सरकार लम्बिएको पनि बताए ।
‘नेतृत्व लिन कुर्सीमा उक्लने आँट नहुने हो भने अरुका लागि मैदान छोडनिदनुपर्छ’ ओलीले कार्यक्रममा भने, ‘यसअघि अविश्वास प्रस्ताव ल्याएर बाबुराम सरकारलाई हटाउन खोज्दा समेत कांग्रेसले आँट नगर्दा यस्तो परिस्थिति आएको हो, त्यो सबै सामु स्पष्ट छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा