एनआरएनए अमेरिकाको हेल्प डेस्क संचालन गर्न कोष स्थापनाको माग

१४ बैशाख २०७५, शुक्रबार ००:२१ मा प्रकाशित

मणी पनेरु, सानफ्रान्सिस्कोमा । सान फ्रान्सिस्कोमा हालै सम्पन्न सम्पन्न हेल्प एण्ड सेल्फ हेल्प विषयक बहुमुखी कार्यशाला गोष्ठिमा अधिकांश सहभागीहरूले एनआरएनए अमेरिकाले संचालन गर्दै आएको हेल्प डेस्कको प्रशंसा गर्दै संघले हेल्प डेस्कको लागि एक छुट्टै कोषको स्थापना गर्ने माग गर्नु भएको छ ।केही सहभागीहरूले नआरएनएले लिने १५ डलर सद्स्यता शुल्क मध्य २ डलर हेल्प डेस्क कोषमा राख्न पर्ने सुझाव दिएका छन्। एन आर एन क्यालिफोर्निया च्याप्टर तथा एन आर एन हेल्प डेस्क उत्तर क्यालिफोर्नियाको संयुक्त आयोजनामा सम्पन्न सो कार्यक्रममा सहभागीहरूले अत्यनत अभिरुचि पूर्वक सहभागी हुँदै सो कार्यक्रमबाट आफू निकै लाभान्वित भएको विचार व्यक्त गर्नु भएको छ।

नआरएनए क्यालिफोर्निया च्याप्टरका अध्यक्ष राम बाबु पाण्डेको सभापतित्वमा सम्पन्न सो कार्यक्रमको सञ्चालन च्याप्टर सचिव रोशन अधिकारीले गर्नु भएको थियो भने नआरएनए हेल्प डेस्क रेसोर्स पर्सन तथा एनआरएनए अमेरिकाका सल्लाहकार उत्तम कार्कीले स्वागत मन्तव्य राख्नु भएको थियो। कार्यक्रममा एनआरएनए अमेरिका उपाधक्ष उमा कार्की थापाले प्रमुख अतिथिको आसनबाट बोल्दै उत्तर क्यालिफोर्नियावासी नेपालीहरूलाई आफूलाई व्यक्तिगत रूपमा र संस्थागत रूपमा सहयोग पुर्‍याउनु भएकोमा हार्दिक आभार प्रकट गर्नु भएको थियो। एन आर एन हेल्प डेस्कको भावी योजना बारे प्रकाश पार्दै विभिन्न क्षेत्रमा कार्यरत एक्स्पर्टहरुलाई हेल्प डेस्कका रिसोर्स पर्सनको रूपमा सहयोग पुर्‍याउन आव्हान गर्नु भयो। एनआरएनए अमेरिकाको हेल्प डेस्कलाई सञ्चालन गर्न कोषको व्यवस्थापन कसरी गर्नु हुन्छ भन्ने प्रश्नको जवाफमा सो बारेमा एन आर एन एन सी सी बोर्डमा राखेको र बोर्डले सो को समाधान गर्ने विश्वास व्यक्त गर्नु भयो। सो अवसरमा एन आर एन हेल्प डेस्क केन्द्रीय समितिकाका सद्स्य सचिव मणि नेपाली पनेरुले हेल्प डेस्कको मिसन भिजन उद्देश्य र कार्यक्रम बारे विस्तृत रूपमा प्रकाश पार्नु भएको थियो ।

हेल्प यन्ड सेल्फ हेल्प कार्यशाला गोष्ठिमा अध्यावधिक अमेरिकी इमिग्रेशन ल को बारे विस्तृत व्याख्या गर्दै इमिग्रेशन अटोर्नी यज्ञनेपालले हाल कानुन निकै कडा हुँदै गएको र सो बाट बाँच्न सकिने उपायहरू बारे चर्चा गर्नु भएको थियो। त्यसै गरी रियल्टर बेन नवीन अधिकारीले घर किन्दा गर्नु पर्ने तयारी, रिन लिनका लागि चाल्न पर्ने आवश्यक पाइलाहरू र कसरी घर किन्ने क्रममा बढी भन्दा बढी पैसा जोगाउन सकिन्छ भन्ने बारेमा प्रकाश पार्नु भयो। सो अवसरमा भरखर व्यवसाय सुरु गर्नु भएका युवा रियल्टर सुरज पाख्रिनले घरको भाउको मूल्य विचलनका कारण र हाल तथा भविष्य को मूल्य विचलन सम्भावना तथा घर किन्दाको प्रक्रियामा के के ध्यान पुर्‍याउन जरुरी छ सो को बारेमा रोचक प्रस्तुति गर्नु भएको थियो। त्यसै गरी सी पी ए टङ्क रायक्षेत्रीले आई आर एस् का विभिन्न नियमहरूको प्रकाश पार्दै कसरी ट्याक्स फाइल गर्दा लाभान्वित हुन सकिन्छ भन्ने बारेमा विस्तृत जानकारी दिनु भएको थियो।

सो अवसरमा प्रमुख अतिथि उमा कार्की थापाले हेल्प डेस्कका विभिन्न पदाधिकारीहरू तथा रिसोर्स पर्सन्हरुलाई नियुक्तीपत्र प्रदान गर्नका साथै कार्यक्रममा सहयोग पुर्‍याउने विभिन्न महानुभावहरूलाई प्रशंसा पत्र प्रदान गर्नु भयो। सो अवसरमा प्रोस्तहाहरु इमिग्रेशन अटोर्नी यज्ञ प्रसाद नेपाल, रियल्टर बेन नवीन अधिकारी, सी पी ए टङ्क राय छेत्री, रियल्टर सुरज पाख्रिन, उपस्थित मिडियाकर्मी खुला मञ्चका प्रतिनिधि सागर श्रेष्ठ तथा ओ एस् नेपालका सन्दीप बाबु चौधरीलाई सम्मानित गरिएको थियो।

सो कार्यक्रममा जनसम्पर्क समिति अमेरिकाका नर्दर्न क्यालिफोर्निया च्याप्टरका सभापति पूर्ण शेर्पा, तामाङ कोअपरेशन सोसाइटीका अध्यक्ष कुमार डोङ, एन आर एन क्यालिफोर्निया च्याप्टरका संस्थापक अध्यक्ष पूर्ण बानिया, एन ए एन सी का उपाधक्ष हेमा पनेरु, एन आर एन हेल्थ एन्ड हाइजिनका सन्योजक बन्धु पोखरेल, एन आर एन आई सी सी सदस्य डिल्ली भट्टराई, एन आर एन बोर्ड अफ डाइरेक्टर बिन्दु सापकोटा तथा विष्णु शाह, जन सम्पर्क समिति अमेरिकाका केन्द्रीय सचिव ईश्वर सापकोटा, लायन्स क्लब अफ बर्क्ली मकालुकी चार्टर प्रेसिडेन्ट मनोहरा थापा बोगटी लगायत समाजका लब्ध प्रतिष्ठित व्यक्तित्वहरूको उल्लेख्य उपस्थिति रहेको सो कार्यक्रम अत्यन्त उपायोगी र र स्तरीय रहेको पर्यवेक्षकहरुले टिप्पणी गरेका छन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली सङ्घ, राष्ट्रिय समन्वय परिषद् अमेरिकासहित विभिन्न सङ्घसंस्था तथा प्रतिष्ठित व्यक्तिले अमेरिकी सरकारका अङ्गहरुमार्फत कोभिड–१९ को कहरले प्रभावित नेपाललाई

काठमाडौं । गत साता भारतमा २० सहित विदेशस्थित २३ जनाको नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली संघका अनुसार भारतलगायत

लन्डन । कोरोना संक्रमणले यो साता विदेशमा २३ जना नेपालीको ज्यान गएको छ । भारतमा २० र अन्य देशमा ३

काठमाडौं । परिवारको आवश्यकता पूरा गर्ने, छोराको उचित पालनपोषण गर्ने र सहज जीवनयापनको सपना बोकेर वैदेशिक रोजगारीका लागि साउदी अरब