‘प्रचण्ड र बाबुरामले नराम्रो धोका दिए’

५ श्रावण २०६९, शुक्रबार १२:१६ मा प्रकाशित

म्याग्दी, ५ साउन ।  एकीकृत माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र उपाध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले अकल्पनि विषयमा धोका दिएकाले पार्टी विभाजन भएको नेकपा–माओवादीका सचिव नेत्रबिक्रम चन्दले बताएका छन् । ‘हाम्रो पूर्वपार्टीका शीर्ष नेताहरुले कल्पना नै नगरिएका विषयमा धोका दिए, त्यसैले पार्टी फुट्यो,’ सचिव चन्दको भनाई थियो ।

क्रान्तिकारी पत्रकार संघ म्याग्दीले म्याग्दीको सदरमुकाम वेनीमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाटमा चन्दले १० बर्षे जनयुद्धको प्रस्तावबाट वावुराम र प्रचण्ड विचलित हुँदै क्रान्तिकारी आन्दोलनबाट पछीहटेर जनतालाई धोका दिएको आरोप लगाए । उनले अन्तराष्ट्रिय बिमानस्थल जस्तो सम्वेदनशील ठाउँलाई समेत भारतको जिम्मा लगाउन खोज्नु, क्रान्तिकारी आन्दोलनबाट विचलित बनेर संसदीय व्यवस्थामै फर्कनु, पार्टीमा आर्थिक अनियमितता हुनुले प्रचण्ड र बाबुरामको नेतृत्व क्षमतामाथि प्रश्न चिन्ह उठेको जिकीर गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी

डाका मुद्दाका फरार प्रतिवादी साविक परासन गाविस–७ का बलबहादुर सुनारलाई प्रहरीले सत्ताइस वर्षपछि शुक्रबार पक्राउ गरेको छ । कञ्चनपुर जिल्ला